ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Практикантка Zaxid.net вигадала новину. Більше редакція не братиме на практику студентів

13.01.2022, 13:41
Фото - Alex E. Proimos/flickr.com
Фото - Alex E. Proimos/flickr.com

Львівське онлайн-видання Zaxid.net мусило видалити новину про туризм у Львові у 2021 році, коли виявилося, що коментар представниці міської ради в тексті вигаданий, а факти неправдиві. Після цього редакція припинила співпрацю з практиканткою, яка написала цю новину, та надалі не має наміру брати студентів на стажування.

Про це “Детектору медіа” розповіла журналістка Zaxid.net Катерина Родак.

За її словами, студентка другого курсу факультету журналістики львівського вишу, яку редакція взяла на практику, спершу запропонувала власні теми для матеріалів. Ці теми не підійшли, тож Катерина дала практикантці завдання: зробити новину про туризм у Львові у 2021 році.

“Я написала покрокову інструкцію: кому подзвонити, які запитання ставити. Дала контакти. Наступного дня практикантка скинула мені матеріал. У ньому не було нічого підозрілого: багато цифр, фактів, важлива інформація – все на основі розмови з працівницею міської ради. Ми кілька разів переписували новину і зрештою опублікували”, – розповіла Катерина.

За кілька годин до редакції зателефонували з міської ради. Виявилося, що цифри й факти в новині неправдиві, а людина, на яку посилалася авторка, не давала їй коментарів.

“Я запитала в практикантки, що сталося. Вона відповіла: “Я чесно хотіла взяти коментар, але не додзвонилась. Тому викручувалась як могла”. Виявилося, що вона погуглила схожі за темою новини, взяла одну з них за шаблон, додумала інформацію та вклала її в цитати посадовиці, яка, на її думку, теоретично щось таке справді могла сказати”, – розповіла Катерина Родак.

Редакція перепросила міську раду за непорозуміння, видалила матеріал, який на цей час був на сайті близько години, та припинила співпрацю з практиканткою.

За словами заступника головного редактора Zaxid.net Ярослава Іваночка, видання й раніше не брало, а відтепер точно не братиме студентів на практику. 

“Кілька років тому ми ще брали практикантів, вважаючи своїм обов’язком навчати майбутніх журналістів і, можливо, готувати для себе кадри. Але з кожним роком рівень практикантів падав. Я не маю завищених очікувань, що студенти першого чи другого курсу будуть ідеально виконувати завдання, фонтанувати ідеями й просто з практики потраплять на роботу. Я вимагаю мінімального: розуміння засад нашої роботи, здобування інформації, логічного викладу цієї інформації, грамотності”, – розповів Іваночка.  

Оскільки студентам бракувало цих якостей, редакція відмовилася брати їх на стажування й після інциденту з вигаданою новиною повернеться до цієї політики. 

На думку Ярослава Іваночка, більшість практикантів ставляться до стажування як до формальності – “треба зробити, бо на факультеті вимагають”. Тож витрачати час працівників редакції на керування практикою студентів немає сенсу. “Для навчання журналістів є факультети, є багато приватних курсів – це їхня робота. Я не знаю, чи сьогодні на факультетах журналістики пояснюють базові речі про роботу журналістів. Якщо ні, то в історії з практиканткою, яка вигадала новину, винні також викладачі”, – сказав він.

Liked the article?
Help us be even more cool!