ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Позбавити акредитації "канали Медведчука" пропонують на час дії санкцій

12.02.2021, 13:29

Група народних депутатів пропонує Верховній Раді призупинити акредитацію журналістів і технічних працівників телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK при органах державної влади протягом строку дії застосованих до них санкцій.

Про це йдеться в оприлюдненому тексті проєкту постанови №5057 "Про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних працівників засобів масової інформації при органах державної влади України, щодо яких застосовано санкції Указом Президента України № 43/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". 

“Проєктом постанови пропонується тимчасово призупинити акредитації журналістів та технічних працівників окремих засобів масової інформації при органах державної влади України на час застосування до юридичних осіб – засобів масової інформації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), введених у дію Указом Президента України №43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, - йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови.

Зокрема, пропонується припинити акредитацію журналістів та представників (продюсерів, операторів, кореспондентів, технічних та інших працівників) юридичних осіб, які володіють телеканалами “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

Кабінет Міністрів України, Міністерство закордонних справ України, інші центральні органи виконавчої влади, пресслужба Верховної Ради України у дводенний термін з дня набрання чинності цієї постанови повинні провести відповідні заходи та забезпечити її виконання.

Як повідомляв ІМІ, 10 лютого група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови про тимчасове зупинення акредитації журналістів і технічних працівників телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK, щодо яких застосовано санкції.

Проєкт постанови №5057 "Про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних працівників засобів масової інформації при органах державної влади України, щодо яких застосовано санкції Указом Президента України № 43/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". 

2 лютого Президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 2 лютого 2021 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, яке передбачає запровадження на п'ять років санкцій проти народного депутата Тараса Козака та юридичних осіб, що володіють телеканалами “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

5 лютого народний депутат від фракції політичної партії “Голос” Роман Лозинський закликав Верховну Раду позбавити можливості працювати в парламенті журналістів телеканалів, проти яких були застосовані санкції.

Раніше народна депутатка від фракції “Європейська солідарність” Ірина Фріз повідомила про намір щодо ухвалення постанови про зупинення акредитації в парламенті працівників цих телеканалів.

Liked the article?
Help us be even more cool!