ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Порушення зобов’язань щодо захисту дітей: ЄС відкрив провадження проти TikTok

Європейська комісія відкрила справу проти TikTok, що належить компанії ByteDance, задля перевірки відповідності застосунку закону про цифрові послуги (DSA). Якщо порушення доведуть, соцмережі загрожує великий штраф.

Про це повідомляє Reuters, передає Суспільне.

Комісар ЄС Тьєррі Бретон заявив, що ухвалив це рішення після аналізу звіту про оцінювання ризиків TikTok та відповідей на запити про інформацію.

"Сьогодні ми відкриваємо розслідування щодо TikTok стосовно підозри в порушенні прозорості та зобов’язань щодо захисту неповнолітніх: дизайн, що викликає залежність, і обмеження часу використання екрана, перевірка віку, налаштування конфіденційності за замовчуванням", – сказав він.

Закон Європейського Союзу про цифрові послуги, який поширюється на всі онлайн-платформи із 17 лютого, вимагає від дуже великих онлайн-платформ і пошукових систем робити більше зусиль щодо боротьби з незаконним онлайн-контентом і ризиками для громадської безпеки.

Розслідування Єврокомісії буде зосереджене на дизайні системи TikTok, включно з алгоритмічними системами, які можуть стимулювати поведінкові залежності та/або створювати "ефекти кролячої нори".

ЄК також перевірить, чи TikTok запровадив заходи для забезпечення високого рівня конфіденційності, безпеки та безпеки для неповнолітніх. Крім питання захисту неповнолітніх, комісія розглядає, чи надає TikTok надійну базу даних про рекламу на своїй платформі, щоб дослідники могли ретельно вивчити потенційні онлайн-ризики.

У разі якщо Tik Tok буде визнаний винним у порушенні правил DSA, на нього можуть накласти штрафи до 6% його глобального обігу.

У TikTok заявили, що продовжать працювати з експертами та галуззю, щоб гарантувати безпеку молоді на своїй платформі, і сподіваються детально пояснити цю роботу Європейській комісії.

"TikTok запровадив перші функції та налаштування для захисту підлітків і запобігання доступу до платформи молодших за 13 років, проблеми, з якими стикається вся галузь", – сказав представник компанії.

Як повідомляв ІМІ, у Фінляндії 12 лютого заборонили використання TikTok на парламентських пристроях з міркувань безпеки.

Liked the article?
Help us be even more cool!