ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Порошенко пропонує замінити е-декларування для активістів на розширену звітність ГО

07.02.2018, 14:23
Фото - people.in.ua

Президент України Петро Порошенко пропонує запровадити розширене звітування громадських організацій замість подачі електронних декларацій громадськими активістами. Про це повідомила представниця Президента у Верховній Раді Ірина Луценко в ефірі телеканалу "Рада", інформує УНІАН.

"Президент наполягає на тому, щоб члени цих громадських об'єднань, особливо активісти-антикорупціонери, особисто як фізичні особи не проходили таке е-декларування, а буде просто розширене звітування громадських організацій, яке дасть можливість бачити, які технічні засоби, які кошти, на яку діяльність вони фінансуються. І це розширене звітування покаже суспільству, на що витрачаються ці кошти. Я думаю, з того можна буде зробити висновки", - сказала Луценко.

За її інформацією, на таке розширене звітування юридичних осіб погодилися громадські організації та активісти.

Як повідомляв ІМІ, 5 лютого коаліція громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ” закликала парламент якомога швидше скасувати дискримінаційне електронне декларування для антикорупційних активістів.

30 березня 2017 року в Україні набув чинності закон про внесення зміни до статті 3 Закону України “Про запобігання корупції”, згідно з яким члени антикорупційних громадських організацій зобов’язані з 1 січня 2018 року подавати електронні декларації.

Закон розкритикували низка країн (зокрема, Канада, США, ЄС) та неурядових організацій Freedom House, міжнародний фонд “Відродження”, Human Rights Watch, Реанімаційний пакет реформ, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Інститут масової інформації, “Transparency International Україна”.

10 липня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано тексти двох законопроектів Президента України – №6674 та №6675 про внесення змін до деяких законодавчих актів та до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги.

7 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду якомога скоріше ухвалити внесений ним законопроект про скасування електронного декларування для громадських активістів.

6 жовтня 2017 року низка громадських організацій, що входять в коаліцію “Реанімаційний пакет реформ”, закликали українську владу скасувати норми про е-декларування громадських активістів до 31 грудня 2017 року, оскільки законопроекти №6674 і №6675 запроваджують необґрунтовану додаткову звітність для всіх громадських об’єднань.

20 грудня 2017 року Реанімаційний пакет реформ закликав народних депутатів на цьому пленарному тижні підтримати скасування е-декларування для громадських активістів.

21 грудня 2017 року народні депутати не включили до порядку денного сесії проект закону №6675 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги”.

Liked the article?
Help us be even more cool!