IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

29

89

2

31

Порошенко повідомив про відсутність прогресу в переговорах щодо звільнення Сенцова та Сущенка

Фото – прес-служба Президента України/Радіо Свобода

Президент України Петро Порошенко заявив про відсутність прогресу у переговорах про звільнення Романа Сущенка, Олега Сенцова та інших українських заручників, які перебувають у полоні бойовиків на Донбасі і незаконно утримуються в Росії. Про це він повідомив 12 березня під час зустрічі з верховним представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Моґеріні, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на прес-службу глави держави.

“Ми бачимо, що після очевидного успіху, який ми спостерігали в грудні, коли вдалося звільнити 74 українських заручників, ми знову, більш ніж два з половиною місяці, не маємо прогресу, незважаючи на абсолютно конкретні пропозиції, які були надані російській стороні”, – зазначив Президент України.

“Це стосується як заручників, яких вони незаконно утримують на окупованій території, так і політичних в’язнів, політичних заручників, що перебувають у в’язницях Росії, включаючи Романа Сущенка, Олега Сенцова, кримських татар і багатьох інших”, – додав він.

Порошенко закликав європейських дипломатів посилити участь у питанні звільнення українських заручників.

“Вважаю, що необхідно зробити більш значущою роль європейської дипломатії в справі звільнення заручників на Донбасі”, – сказав Президент.

Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада України закликала міжнародне співтовариство засудити політичні репресії Росії щодо українських політичних в’язнів.

За даними правозахисників, сьогодні близько 60 громадян України позбавлені волі за політичними мотивами на території Росії і в окупованому нею Криму. Міністерство закордонних справ України направило вже близько 300 нот до Росії з вимогою звільнити українців.

Станом на кінець січня в СБУ повідомляли, що в заручниках на непідконтрольних уряду територіях Донбасу перебувають 108 осіб.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після анексії Росією Криму. За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей. Україна і Захід звинувачують Росію в підтримці сепаратистів на Донбасі, Москва ці звинувачення відкидає і заявляє, що на непідконтрольних Києву територіях можуть бути хіба що російські “добровольці”.

Ще Новини