ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція закрила справу про напад на "Схеми" в Чабанах

11.09.2020, 13:24
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Поліція закрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів програми “Схеми”, на яких напали навесні 2019 року в селищі Чабани на Київщині під час знімання сюжету про виділення в приватні руки державних земель, якими розпоряджається Національна академія аграрних наук України, повідомляє Радіо Свобода

Причиною закриття в поліції назвали “закінчення строку досудового розслідування”. 

“За результатами досудового розслідування в зазначеному кримінальному провадженні 22 липня 2020 року прийнято рішення про його закриття у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування, яке в установленому законом порядку не скасовано”, – йдеться у відповіді Нацполіції на запит Радіо Свобода.

Досудове розслідування за частиною 3 статті 171 “Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” проводив слідчий відділ Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області.

Адвокати “Схем” збираються оскаржити це рішення.

“Незрозуміло, на яких підставах слідство вирішило закрити провадження, адже в матеріалах справи було багато доказів, які могли б лягти в основу обвинувального вироку і притягнення до відповідальності. Фактично були й особи впізнані, і отримано відеозапис того, що відбувалося в кабінеті селищної ради і як перешкоджали роботі журналістів, і як вдарили оператора та пошкодили техніку. Тому рішення слідства про закриття справи нам незрозуміле”, – прокоментувала адвокатка “Схем” та керівниця юридичного напрямку Інституту розвитку регіональної преси Оксана Максименюк.

Адвокатка додала, що редакція досі не отримала постанову про закриття справи, що є незаконним.

“Наступний наш крок – подання клопотання про надання копії постанови про закриття кримінального провадження. А далі – підготовка скарги до суду про незаконність закриття кримінальної справи”, – сказала вона.

Як повідомляв ІМІ, 6 березня 2019 року під час знімання в селищі Чабани Київської області напали на знімальну групу програми “Схеми: корупція в деталях” у складі журналістки Катерини Каплюк та оператора Бориса Троценка. Інцидент стався в приміщенні Чабанівської селищної ради. Чоловіки завдали травм оператору і зламали відеокамеру. Серед тих, хто перешкоджав зніманню, були Володимир Чуприна, заступник селищного голови з питань роботи житлово-комунального господарства, та Юрій Бондар, заступник селищного голови з питань роботи виконавчих органів.​

Після обстеження в лікарні медики діагностували в Бориса Троценка струс мозку.

Національна поліція закрила кримінальне провадження проти Андрія Портнова, який раніше публічно погрожував редакції програми журналістських розслідувань “Схеми” й оприлюднив детальні персональні дані водіїв програми.

Liked the article?
Help us be even more cool!