ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція заблокувала мережу телеграм-каналів з булінгом дітей

09.04.2025, 10:48
Ганна Калаур

Правоохоронці припинили діяльність мережі каналів, які займалися кібербулінгом дітей у телеграмі. Спільноти функціонували в чотирьох областях України й мали 10 тисяч підписників. За видалення образливого контенту адміністратори вимагали гроші. 

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на головну спеціалістку з питань інформаційної політики Житомирської обласної прокуратури Анну Островську.

“За даними слідства, у месенджері Telegram були створені групи “ЖИТОМИР Зеркало”, “ВИННИЦА Зеркало”, “РОВНО Зеркало” та “ОДЕССА Зеркало”. У цих групах публікували фото- та відеоматеріали з нецензурними дописами, які не відповідали дійсності, з метою незаконного збагачення за рахунок коштів інших осіб. Контент стосувався переважно неповнолітніх учнів навчальних закладів”, – розповіла Анна Островська.

Листування з адміністратором телеграм-каналу "Житомир зєркало". Скриншот Суспільного з тг-каналу

За її словами, адміністратори груп надсилали повідомлення з переліком вартості послуг за видалення образливого контенту. Публікації видаляли лише після переказу грошей на банківські картку та демонстрації скриншоту квитанцій.  

Правоохоронці встановили особу людини, яка організувала діяльність цих груп, зазначила Анна Островська. Цій людині повідомлено про підозру у вимаганні (ч. 4 ст. 189 ККУ). У разі доведення провини організатору загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Як повідомляв ІМІ, в Україні набирають популярності анонімні телеграм-канали, які заробляють на кібербулінгу підлітків. Серед них була  мережа “зеркал”, яка діяла в Житомирі, Рівному, Вінниці, Одесі й навіть у російських містах Казань і Саратов. За видалення образливого контенту телеграм-канали мережі вимагали з підлітків 100 гривень на картку. За 300 гривень пропонували дізнатися, хто є автором посту, за 500 гривень – оформити “бронь”, тобто гарантію, що публікації про людину більше не з’являтимуться. 

Liked the article?
Help us be even more cool!