Поліція з початку року передала до суду 10 справ про злочини проти журналістів
У 2020 році поліція розпочала досудове розслідування у 173 кримінальних провадженнях, пов’язаних з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. До суду передано обвинувальні акти за 10 кримінальними правопорушеннями.
Про це повідомив 2 листопада заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Степан Довгунь, повідомляється на сайті Національної поліції.
“З них 132 кримінальні провадження за статтею 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу України та 41 за статтею 345-1 (“Погроза або насильство щодо журналіста”) Кримінального кодексу України”, – розповів Степан Довгунь.
За результатами проведеного розслідування за вказаний період часу до суду скеровано обвинувальні акти в дев'яти кримінальних провадженнях за 10 кримінальними правопорушеннями зазначеної категорії. З них за ст. 171 КК України – шість, за ст. 345-1 КК України – чотири обвинувальні акти.
Загалом наразі триває досудове розслідування у 211 кримінальних провадженнях з урахуванням злочинів, скоєних у минулих роках.
Як повідомляв ІМІ, за 10 місяців 2020 року ІМІ зафіксував 184 порушення свободи слова. Основним трендом лишається фізична агресія щодо журналістів, на яку припадає майже 80% усіх порушень.
Нагадаємо, що, відповідно до інформації Офісу Генерального прокурора, наданої на запит ІМІ, протягом лише першого кварталу 2020 року було зареєстровано 57 подій, які мають ознаки кримінальних правопорушень проти журналістів.
Водночас, відповідно до інформації Офісу Генерального прокурора, у 2019 році правоохоронці розслідували та передали до суду 14 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів. У 2018 році правоохоронці направили до суду 22 кримінальних провадження щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів.
У 2017 році до суду передали 23 кримінальних провадження щодо таких злочинів.
2016 року правоохоронні органи з урахуванням минулих років скерували до суду 31 обвинувальний акт щодо злочинів, скоєних стосовно працівників засобів масової інформації.
Help us be even more cool!