ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція не побачила вандалізму проти фотовиставки про журналістів на війні

Фото стендів – Національний музей Революції Гідності
Фото стендів – Національний музей Революції Гідності

Головне управління Національної поліції в місті Києві відмовилося відкрити кримінальне провадження за фактом вандалізму проти фотовиставки про журналістів на війні The War Is Not Over Yet (“Війна ще не закінчилася”).

Таку відповідь ІМІ отримав від начальника Подільського управління поліції Юрія Трембіцького.

“Враховуючи те, що під час вивчення матеріалів ознак кримінального правопорушення не вбачалось, після проведеної перевірки матеріали було списано до справи та надано письмову відповідь”, – йдеться в його відповіді.

Трембіцький зазначив, що в разі незгоди з ухваленим рішенням можна подати скаргу на поліцію чи посадову особу та звернутися безпосередньо до суду.

ІМІ оскаржуватиме бездіяльність слідчого. 

“Ми будемо оскаржувати бездіяльність слідчого, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, шляхом подання скарги до суду. КПК не передбачає такої стадії, як “перевірка” перед внесенням відомостей до ЄРДР. Ми чітко бачимо наявність ознак злочину в діях поки невстановлених осіб, а тому вимагатимемо проведення належного досудового розслідування”, – сказав юрист ІМІ Володимир Зеленчук.

Нагадаємо, 6 жовтня 2023 року ІМІ звернувся до правоохоронних органів щодо вандалізму проти фотовиставки про журналістів на війні The War Is Not Over Yet (“Війна ще не закінчилася”). Виставку було відкрито 16 вересня 2023 року в Іллінському сквері в Києві, вона мала тривати до 8 жовтня, проте 2 жовтня партнери помітили на ній пошкодження.

Невідомі розписали стенди образами та тезами російської пропаганди, заперечення агресії Росії проти України та зневажливого ставлення до українських журналістів. На стендах виставки зібрано історії та світлини журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, які загинули, були поранені або опинилися в полоні з 24 лютого 2022 року. Виставка охоплює як історії журналістів, які постраждали під час виконання професійних обов'язків, так і журналістів, які загинули як військовослужбовці, захищаючи нашу країну в лавах ЗСУ. 

Співорганізатори виставки: Український ПЕН, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе, Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень.

Liked the article?
Help us be even more cool!