ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ звернувся до правоохоронних органів щодо вандалізму проти фотовиставки про журналістів на війні

06.10.2023, 10:15

Проти фотовиставки The War Is Not Over Yet (“Війна ще не закінчилася”), яка проводиться в Іллінському сквері в Києві, невідомі вчинили акт вандалізму з поширенням тез російської пропаганди, запереченням агресії Росії проти України та зневажливого ставлення до українських журналістів. 

На стендах виставки зібрано історії та світлини журналістів, операторів, фотографів, фіксерів, які загинули, були поранені або опинилися в полоні з 24 лютого 2022 року. Виставка охоплює як історії журналістів, які постраждали під час виконання професійних обов'язків, так і журналістів, які загинули як військовослужбовці, захищаючи нашу країну в лавах ЗСУ. Їхні світлини було пошкоджено написами з образами та запереченням збройної агресії Росії проти України. 

Фото стендів: Національний музей Революції Гідності

Співорганізатори виставки: Український ПЕН, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, Національний музей Революції Гідності, Премія імені Георгія Ґонґадзе, Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень. 

ІМІ звернувся до правоохоронних органів – Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області та Київської міської прокуратури – щодо розслідування кримінального правопорушення. 

Виставка була відкрита 16 вересня 2023 року, в день пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх убитих українських журналістів, в Іллінському сквері м. Києва (Подільський район). Вона мала тривати до 8 жовтня, проте 2 жовтня партнери помітили образливі написи й демонтували стенди.

Інститут масової інформації та партнери звертаються до власників камер поблизу Іллінського скверу в Подільському районі столиці з проханням надати копії записів, які допоможуть встановити зловмисників чи будь-кого, хто помітив правопорушення. Просимо повідомити про це правоохоронні органи та Інститут масової інформації.

За півтора року виставка про журналістів і журналісток, завдяки яким світ знає про війну, яку розвʼязала Росія проти України, побувала у восьми містах України – Хмельницькому, Харкові, Тернополі, Полтаві, Києві, Боярці, Вінниці та Одесі. Такий випадок стався вперше. 

“За весь час експонування фотовиставки ми вперше зіткнулися з подібним інцидентом. Побачити, що обличчя твоїх колег, які загинули, дістали поранення чи потрапили в полон після початку повномасштабної війни, розмальовані образами, м’яко кажучи, неприємно і непросто. Окрім цього, образливі написи на стендах транслюють наративи російської пропаганди, невизнання російської агресії. ІМІ від імені співорганізаторів скерував заяву до Служби безпеки України та прокуратури, ми розраховуємо на те, що винних притягнуть до відповідальності якнайшвидше. Надалі чекатимемо на результати дій правоохоронних органів”, – заявила директорка ІМІ Оксана Романюк

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 536 злочинів проти журналістів та медіа в Україні, за даними моніторингу Інституту масової інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!