Пашаєва звільнили. Його побили і "порушили справу"
Українського кримськотатарського журналіста Османа Пашаєва, якого 18 травня затримала в Сімферополі поліція російської окупаційної влади, звільнили в ніч на 19 травня після майже 10 годин затримання. Разом із журналістом затримували і його відеооператора, громадянина Туреччини Дженгіза Кизгина.
"Пашаєва звільнили. Побили і забрали всю техніку. Вручили повістку, порушили справу. Сильно побили іноземного оператора", - сказано в повідомленні Twitter-аккаунта Громадського.ТБ.
Сам Пашаєв повідомив у Facebook: "Чотири години тримали обличчям до стіни. Найстрашніше, що через мене це перенесли ще п’ятеро людей, які не полишили і пішли за мною до клоаки аксьоновської самооборони на Кірова, 26".
"Мене не дуже били, лише кілька разів по ногах. Нікого не зламали, але знущання моральні набагато гірші, ніж навіть фізичні. Вкрали три планшети, три роутери, один комп, чотири смартфони", - додав журналіст.
Серед людей, які знущалися над журналістами, був самооборонвець на ім’я Самвел, про якого вже раніше писали ЗМІ. Камери журналістів фіксували його при збройному захопленні аеропорту "Сімферополь" і штабу берегової оборони по вул. Карла Маркса в Сімферополі, де він бив одного з українських активістів. Цей же громадянин був помічений під час блокування в аеропорту народного депутата України Олега Ляшка.
Він також написав, що не поїде з Ялти, доки його кривдники не будуть упіймані спецслужбами України.
"Поки ця людина не буде живою або мертвою виловленою українськими спецслужбами, я не зроблю кроку з Ялти. Самвельчік, дорогий, де ти і твій товстий дружок (теж вірменин, здається), який хотів зробити мене своїм подарунком на день народження?", - написав у соцмережі Пашаєв.
Пашаєв попросив Тетяну Монтян бути його адвокатом у справі проти Самооборони Криму.
Нагадаємо, 18 травня журналіст Осман Пашаєв був затриманий в Симферополев, коли вів трансляцію з траурного мітингу. Разом з ним затримали турецького оператора Дженгіза Кизгина.
Пізніше стало відомо, що до Пашаєва не пускали адвоката.
Осман Пашаєв у Криму висвітлював жалобні акції кримських татар на 70-і роковини депортації. У неділю кримські татари вшановували 70-і роковини сталінської депортації всього їхнього народу 1944 року. Окупаційна влада Криму цього року, після анексії півострова Росією, заборонила їм зібратися з цієї нагоди в центрі Сімферополя. Весь центр міста вже кілька днів був щільно перекритий великими загонами російських силовиків із бойовою технікою.
Help us be even more cool!