ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Пандемія сприяла падінню свободи у світі – Freedom House

03.03.2021, 13:31
Фото – скріншот із сайту Freedom House
Фото – скріншот із сайту Freedom House

Міжнародна правозахисна організація Freedom House заявила, що пандемія коронавірусної інфекції, а також економічна невизначеність та конфлікти у всьому світі сприяли падінню рівня свободи у світі у 2020 році.

Про це йдеться в щорічному звіті організації, опублікованому 3 березня, повідомляє Радіо Свобода.

Згідно зі звітом, кількість країн, визначених як “невільні”, перебуває на найвищому рівні за 15 років. В огляді за окремими країнами зазначається, що Киргизстан і Білорусь потрапили до числа країн, що зафіксували найбільші втрати в оцінках політичних прав та громадянських свобод. Натомість Північна Македонія потрапила до числа країн, які зафіксували найбільші успіхи.

У звіті знижено рейтинг свободи 73 країн. Йдеться не лише про авторитарні країни, такі як Китай, Білорусь чи Венесуела, але й про “проблемні демократії”, такі як США чи Індія.

У звіті зазначається, що 2020 року “захисники демократії зазнали великих нових втрат у своїй боротьбі з авторитарними ворогами, змінивши міжнародний баланс на користь тиранії”. 

“Чинні лідери дедалі частіше застосовували силу, щоб розчавити опонентів і зводити порахунки, іноді в ім’я громадського здоров’я, натомість переслідуваним активістам, яким бракувало ефективної міжнародної підтримки, загрожували суворі тюремні вироки, тортури чи вбивства”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ІМІ, 3 березня Freedom House оприлюднила звіт, згідно з яким Україна залишається “частково вільною” країною в рейтингу міжнародної правозахисної організації за 2020 рік.

Liked the article?
Help us be even more cool!