ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ордер на арешт Путіна є початком притягнення Росії до відповідальності – заява ЄС

24.03.2023, 11:52
Фото – .wpimg.pl
Фото – .wpimg.pl

Рішення Міжнародного кримінального суду щодо ордера на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової є початком процесу притягнення Росії, її лідерів та всіх відповідальних осіб до відповідальності за скоєні в Україні злочини та звірства.

Про це йдеться в заяві Євросоюзу, виголошеній 23 березня під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє Укрінформ.

В ЄС наголосили, що злочини, скоєні Росією проти України та її народу, “не залишаться безкарними”. У зв’язку з цим ЄС повністю підтримує зусилля України та міжнародної спільноти в цьому напрямі, “включно зі створенням належного механізму переслідування злочину агресії, який викликає занепокоєння міжнародної спільноти загалом”.

“У цьому контексті ми беремо до уваги рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) від 17 березня 2023 року про видавання ордерів на арешт Володимира Путіна, президента Росії, а також Марії Львової-Бєлової, уповноваженої з прав дитини при президенті РФ. Ми розглядаємо це рішення МКС як початок процесу притягнення Росії, її лідерів та всіх відповідальних осіб до відповідальності за злочини та звірства, які вони наказують, дозволяють або вчиняють в Україні”, – йдеться в заяві.

Також у ЄС підтвердили свою підтримку розслідувань, які проводить прокурор МКС в Україні, і закликали всі держави-учасниці до повної співпраці. “Ми також підтверджуємо нашу підтримку роботи Спільної слідчої групи та вітаємо створення Міжнародного центру з переслідування злочину агресії проти України”, – зазначається в заяві.

Вітаючи публікації Комісією ООН доповіді про російські злочини в України, ЄС також закликає ОБСЄ та її держави-учасниці “продовжувати використовувати всі наявні інструменти ОБСЄ, зокрема московський механізм, для притягнення винних до відповідальності”.

Як повідомляв ІМІ, 7 березня 2023 року Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду виписала ордери на арешт на російського президента Володимира Путіна та уповноважену Офісу президента РФ з прав дитини Марію Львову-Бєлову. Вони звинувачуються в незаконній депортації населення (дітей) та незаконному перевезенні населення (дітей) з окупованих регіонів України до Російської Федерації.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан заявив, що виданий судом ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна довічний.

Liked the article?
Help us be even more cool!