Індекс свободи слова у країнах Східного Партнерства: гірше ніж в Україні лише в Білорусі та Азербайджані
Україна опинилася на 4-му місці за результатами моніторингу свободи слова у шести країнах Східного Партнерства за період з березня по червень 2013 р. Такі дані оприлюднив "Інтерньюз-Україна" 3 вересня.
Моніторинг проводиться у рамках дворічного проекту "Інтерньюз-Україна" (березень 2013 - лютий 2015 рр.) у співпраці з громадськими організаціями інших країн програми Східне Партнерство (в Азербайджані це Союз журналістів "Єні Несіл", у Вірменії - Єреванський прес-клуб, у Грузії - Асоціація "Зелена хвиля", у Молдові Центр незалежної журналістики; партнерів по Білорусі не названо з огляду на безпеку останніх).
Дані моніторингу оголошуватимуться раз на квартал. У кожній з країн Партнерства працює по 10 експертів, обраних за такими критеріями: 1) політична незаангажованість; 2) мінімальний стаж роботи у ЗМІ 5 років; 3) постійний зв'язок зі ЗМІ. "Це редактори, журналісти, - люди, котрі в країні на слуху, - прокоментував питання щодо конкретизації осіб експертів по Україні директор з програмної діяльності "Інтерньюз-Україна" Андрій Кулаков. - Ми назвемо цих осіб у тому випадку, коли до наших індексів висуватимуться серйозні претензії".
Експерти оцінюють чотири блоки: 1) політика (законодавче забезпечення прав журналістів та свободи слова); 2) практика. Реальна ситуація із правами журналістів та свободою слова; 3) свобода слова в телерадіомовленні; 4) свобода слова в інтернет-ЗМІ та нових медіа.
Україна опинилася у пілотному індексі на 4-му місці, пропустивши вперед Грузію, Молдову та Вірменію, залишивши позаду Азербайджан та Білорусь. Президент Єреванського прес-клубу Борис Навасардян, представляючи результати дослідження, припустив, що експерти у кожній з країн прив'язані до поточного моменту, і не завжди спроможні ширше оцінити ситуацію в країні. "У Вірменії ми дійсно маємо позитивні тенденції, що мали початок зі збалансованим висвітленням перебігу парламентських виборів 2012 р. Але на телебаченні я не впевнений, чи маємо кращу ситуацію ніж в Україні. Новини з України останнім часом мають негативну забарвленість..."
З рамках проекту створено двомовний (англійська та російська версії) сайт: http://mediafreedomwatch.org/ru/, координуванням та оновленням якого займається Анатолій Марциновський.
ІМІ
Help us be even more cool!