ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ОП готує законопроєкт про ратифікацію Україною Стамбульської конвенції

01.12.2021, 10:30
Фото – Наталія Адамович
Фото – Наталія Адамович

Офіс президента готує подання на розгляд Верховної Ради законопроєкту “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”.

Про це повідомляється на сайті Президента України у зв’язку з акцією “Відчинимо правду про насильство”, яка відбулась у Києві 30 листопада.

“Позиція Володимира Зеленського щодо необхідності приєднання України до цієї Конвенції принципова й незмінна. Після завершення відповідних процедур Глава держави буде готовий внести на розгляд парламенту вказаний законопроєкт”, – йдеться в повідомленні.

У червні 2020 року глава держави підтримав електронну петицію із закликом ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відому також як Стамбульська конвенція.

21 вересня 2020 року президент підписав указ “Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства”, покликаний забезпечити інтегрований підхід до подолання домашнього насильства. З огляду на цей указ Кабінет Міністрів у квітні поточного року затвердив План невідкладних заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав постраждалих від такого насильства.

Акція “Відчинимо правду про насильство” відбулася за ініціативи коаліції громадських організацій “Україна – за Стамбульську конвенцію”, куди входить також Центр прав людини ZMINA. На ній активісти вимагали ратифікації Стамбульської конвенції задля протидії домашньому насильству та насильству щодо жінок. 

Біля ОП вони встановили символічні двері на знак того, що проблема часто є невидимою, хоча насправді тисячі жертв насильства потребують реальної допомоги з боку держави.

Учасники акції нагадали, що Україна стала підписантом Стамбульської конвенції 10 років тому, проте документ не ратифіковано досі. 

У червні 2020 року Зеленський пообіцяв винести законопроєкт про ратифікацію конвенції на розгляд Верховної Ради, однак цього досі не зробив.

Liked the article?
Help us be even more cool!