ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупаційний суд у Криму відмовився скасувати штраф кримськотатарському блогеру Османову

15.06.2023, 17:58
Фото – Кримська солідарність
Фото – Кримська солідарність

Окупаційний Верховний суд Криму розглянув апеляційну скаргу та залишив чинним штраф громадянському журналісту Ролану Османову в справі про "дрібне хуліганство", повідомляє "Кримська солідарність".

Раніше суд нижчої інстанції присудив йому штраф 70 тисяч рублів.

"Ролан Османов не визнав своєї провини, пояснивши в суді, що не мав намірів вчиняти інкриміновані йому дії", – розповів юрист Назім Шейхмамбетов.

Протокол на Османова за частиною третьою статті 20.1 КпАП РФ "Дрібне хуліганство" склали співробітники Центру протидії екстремізму 15 березня, після того як уранці в його будинку провели обшук кримські співробітники ФСБ.

Нагадаємо, 15 березня 2023 року в Ролана Османова відбулись обшуки. Того дня його відвозили до будівлі ФСБ, де в нього взяли пояснення щодо причетності чи непричетності до підриву залізниці в Бахчисараї. Він пройшов поліграф, а потім його відвезли до "Центру протидії екстремізму". Там на нього склали протокол щодо публічних висловлювань про зневагу до влади Російської Федерації. Фраза, яка стала причиною для складання протоколу, взята силовиками з його посту і звучала так: "Жоден цар не вартий, щоб за нього помирати або вбивати. Царі йдуть, а ми – залишаємося".

11 квітня 2023 року Ролан Османов повідомив, що ходив до суду, щоб ознайомитись із матеріалами справи.

"Сама справа абсурдна. Вона порушена через те, що я на своїй фб-сторінці сказав, що жоден цар не вартий того, щоб за нього вбивати чи вмирати й недовго цьому всьому залишилось. Не знаю, з яким обличчям цю справу абсурдну розглядатиме суддя", – сказав блогер.

Liked the article?
Help us be even more cool!