ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Одного з підозрюваних у вбивстві мальтійської журналістки можуть помилувати

20.11.2019, 10:48
Фото – blackholezoo.com
Фото – blackholezoo.com

Прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат підписав листа, який гарантуватиме президентське помилування одному з підозрюваних у причетності до вбивства журналістки Дафни Каруани Галіції.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Times of Malta.

За словами Муската, у листі вказується, що, якщо і коли ця людина подасть докази в суді, він рекомендуватиме помилування, за умови, що підозрюваний співпрацюватиме з владою.

Мускат сказав, що він обговорював це питання з Генеральним прокурором і слідчими, які погодилися, що помилування за невідомого обсягу доказів, які може надати ця людина, не найкращий підхід.

Каруана Галіція була вбита внаслідок вибуху автомобільної бомби у 2017 році. У цій справі четверо підозрюваних перебувають під вартою.

Троє чоловіків – брати Альфред і Джордж Дегіорджо та їхній друг Вінсент Мускат були звинувачені в підриві автомобільної бомби. Вони були заарештовані в грудні 2017 року, але не визнали себе винними в суді.

Новий підозрюваний був арештований у четвер, його ім'я не називається. Він підозрюється в тому, що зв'язав замовників вбивства з виконавцями і співучасниками, які допомогли придбати вибуховий пристрій.

“Я дав доручення Генеральному прокурору провести переговори з адвокатами цієї людини, щоб зробити безпрецедентний крок. Якщо людина співпрацюватиме і надасть достатньо інформації для судового переслідування за скоєння злочину, він отримає президентське помилування”, – сказав Прем'єр.

Як повідомляв ІМІ, 16 жовтня 2017 року на Мальті внаслідок вибуху автомобіля загинула журналістка Дафна Каруана Галіція, яка розслідувала корупційні злочини в межах проєкту Panama Papers.

53-річна Каруана Галіція була авторкою популярного блогу, в якому писала про випадки корупції серед високопоставлених політиків. Зокрема, звинувачувала в корупції Прем’єр-міністра Джозефа Муската та його дружину.

Син журналістки Метью Галіція звинуватив у її смерті “мафіозну державу”.

Троє синів Дафни Каруани Галіції вимагають відставки Прем’єр-міністра Мальти Джозефа Муската.

20 жовтня 2017 року речниця уряду Мальти повідомила, що вибухівку, від якої загинула журналістка, прикріпили під її машиною і привели в дію дистанційно.

20 вересня 2019 року уряд Мальти оголосив про початок незалежного розслідування вбивства Дафни Каруани Галіції.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!