ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НСТУ зробила заяву щодо обшуків Держбюро розслідувань

30.08.2019, 18:11
Фото – suspilne.media

У Національній суспільній телерадіокомпанії України розповіли, що в ухвалі Печерського районного суду міста Києва від 1 серпня, строком дії 30 днів, яка була надана як підстава для проведення обшуків, повідомляється про три факти, які між собою не пов’язані. Про це йдеться в заяві НСТУ, опублікованій на сайті "UA: Суспільне мовлення", повідомляє “Детектор медіа”.

"Зокрема, йдеться про факт закупівлі для телерадіокомпанії аудіовізуального обладнання, що було закуплене телерадіокомпанією ще 2017 року. Також в ухвалі згадують про земельну ділянку, що є в складі статутного капіталу телерадіокомпанії, та діяльність Благодійного фонду підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні. Як пов'язані ці три факти – важко навіть уявити", – зазначили на Суспільному.

Працівники Державного бюро розслідувань проводять слідчі дії, оскільки вважають, що в працівників Суспільного може бути знайдено документи чи флешки, які є речовими доказами в кримінальному провадженні щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ "НСТУ", а саме зловживання службовим становищем із метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

У зв’язку з цим 30 серпня 2019 року рано-вранці в оселях голови правління ПАТ "НСТУ" Зураба Аласанії та кількох директорів департаментів, а пізніше в головному офісі телерадіокомпанії відбулися обшуки.

Під час обшуків працівники "UA: Суспільного мовлення" погодилися добровільно надавати правоохоронцям Державного бюро розслідувань у супроводі Служби безпеки України всі матеріали та документи, що й робили протягом кількох годин.

У НСТУ в офіційній позиції поставили кілька запитань щодо доцільності обшуків.

Зокрема, їм невідомо, про які саме порушення закупівлі йдеться, оскільки в ухвалі про це нічого не зазначено. 

У НСТУ пояснюють, що всі закупівлі в телерадіокомпанії відбуваються згідно із законодавством – тільки через систему Prozzoro. Вся інформація щодо всіх закупівель відкрита, договори на закупівлі публікуються, всю інформацію можна знайти на сайті системи, а вся закуплена техніка — наявна й перебуває в студіях компанії, де обшук навіть не відбувався.  

"Щодо земельної ділянки, про яку йдеться в ухвалі, маємо повідомити, що керівництво телерадіокомпанії раніше виявило незаконні дії державного реєстратора, який зареєстрував на території компанії право власності нерухомого майна за сторонньою юридичною особою. Працівники Суспільного самостійно звернулися щодо виявленого порушення до правоохоронних органів, аби врегулювати ситуацію й виправити наслідки порушень з боку державного реєстратора. Тоді допомоги у вирішенні цієї ситуації від правоохоронних органів ми так і не отримали", – йдеться в заяві НСТУ.

На Суспільному не розуміють, чому проводили обшуки в Благодійному фонді підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні, що є окремою юридичною особою і не входить до складу телерадіокомпанії. 

"Яким чином фонд, котрий не використовує коштів державного бюджету та взаємодіє лише з донорами, може потрапити до уваги такої структури, як Державне бюро розслідувань?" – запитують на Суспільному.  

Також у них є питання, чому обшуки почалися саме сьогодні, в останній можливий для проведення цих дій день? 

За інформацією НСТУ, жодних інших слідчих дій із квітня, коли було порушено кримінальне провадження, у телерадіокомпанії взагалі не відбувалося, не проводилися допити, не отримувалися ухвали про тимчасовий доступ до речей.

"Згадані факти ми можемо розцінити тільки як спробу залякати керівників єдиної незалежної медіакомпанії нашої країни, що не належить жодній політичній чи бізнес-групі, не обслуговує інтереси політиків чи олігархів", – зазначили в НСТУ.

Крім того, на Суспільному повідомили, що вранці 30 серпня 2019 року до офісу телерадіокомпанії прибув також представник "Опозиційної платформи – За Життя" Нестор Шуфрич, який наразі очолює комітет з питань свободи слова у Верховній Раді України, зазначивши, що прагнув пересвідчитися, що діяльності незалежного ЗМІ ніщо не перешкоджає.

Як повідомляв ІМІ, 30 серпня Державне бюро розслідувань у супроводі співробітників Служби безпеки України проводить обшуки в Національній суспільній телерадіокомпанії України та вдома в кількох її співробітників.

Державне бюро розслідувань повідомило, проводить слідчі дії в приміщенні ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” в межах досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ “НСТУ”, а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

30 серпня адвокат Зураба Аласанії Андрій Гук повідомив, що слідчі Державного бюро розслідувань завершили обшук у помешканні Аласанії та вилучили копії документів, що стосуються діяльності ПАТ “НСТУ”.

Державне бюро розслідувань зареєструвало справу про зловживання службовим становищем, у межах якої перевіряється, чи був фіктивним договір постачання обладнання для ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” на суму 15 млн грн.

Liked the article?
Help us be even more cool!