Нове керівництво «Колосу» отримало доступ до банківських рахунків. Звільненого редактора викликали у прокуратуру
25 червня нове керівництво газети «Колос» (Харківська область) отримало доступ до банківських рахунків, тобто до грошей, які попереднє керівництво разом з колективом збирали останні роки. Про це повідомив юрист Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) Олександр Бурмагін під час засідання експертної ради з питань приведення законодавства у сфері медіа до європейських стандартів 25 червня, що працює в рамках «Відкритої розмови».
За його словами, звільнений головний редактор Галина Пархоменко, яка зараз відстоює в суді своє право на поновлення, побоюється того, що всі ці гроші будуть виведено через якісь фіктивні угоди, тобто цей рахунок буде обнулено.
«Галину Пархоменко сьогодні викликали до районної прокуратури для дачі пояснень з приводу незаконності внесення змін до статуту, незаконного звільнення і незаконного рішення сесії, яким було затверджено нову редакцію статуту, в якому вже трудового колективу не було. Це відбулося після того, як її скарга до Адміністрації президента перейшла до ГПУ і потім спустилася до районної прокуратури. До того, вона на жодне з трьох звернень до прокуратури письмової відповіді не отримувала», - зазначив Олександр Бурмагін.
Крім того, Пархоменко отримала проміжну відповідь з Мін'юсту на свою скаргу в частині незаконності дій державного реєстратора. «Їй відповіли, що її скаргу переслали до Укрдержреєстру у зв'язку з подіями Васильківського міського осередку "Фронту змін". Тобто незрозуміло, до чого тут Васильківський "Фронт змін" і чому відбулася така мішанина», - зауважив юрист.
Він також повідомив, що міліція, до якої пані Пархоменко майже три тижні назад подала заяву про злочин в частині зловживання службовим становищем держреєстратора, опитала її, кількох працівників редакції, але досі не відібрала пояснення у держреєстратора.
Начальник відділу головного управління захисту конституційних прав громадян Генпрокуратури Роман Романчук зазначив, що за його даними, районна прокуратура, до якої надійшла заява Галини Пархоменко, повідомила міліцію, було розпочато кримінальне провадження за ст. 364 ККУ щодо дій районної ради. Але згодом слідчий закрив провадження через відсутність складу злочину. Прокурор порадив далі вирішувати цю справу в суді.
Представники Державної реєстраційної служби, Міністерства юстиції запевнили представників громадських об'єднань та медіа-юристів, що порушені питання будуть ретельно вивчені, а про результати буде поінформовано на наступному засіданні Міжвідомчої робочої групи.
Також учасники засідання висловили нові пропозиції щодо внесення змін до ст. 171 ККУ з метою посилення відповідальності за порушення прав журналістів.
Нагадаємо, Сахновщинська районна рада Харківської області змінила статут районної газети «Колос» без згоди трудового коллективу, а також звільнила головного редактора Галину Пархоменко.
Раніше члени Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів на черговому засіданні 3 червня вирішили звернутися до міністра юстиції Олександра Лавриновича з проханням надати роз'яснення щодо правомірності дій державних реєстраторів під час реєстрації змін і доповнень до установчих документів редакцій комунальних засобів масової інформації.
Help us be even more cool!