НМПУ просить Генпрокуратуру порушити справу проти гендиректора УНІАН
Незалежна медіа-профспілка України звернулася до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальне провадження проти генерального директора УНІАН Вадима Осадчого. Вона вважає, що гендиректор умисно створив принижуючі умови праці для членів медіа-профспілки, "переміщених" редакторів УНІАН. Про це йдеться у заяві НМПУ, яка є у розпорядженні ІМІ.
НМПУ зазначає, що рішення керівника УНІАН про незаконне переведення без їх згоди членів медіа-профспілики Тетяни Майданович, Любові Жаловаги, Валентини Романенко, Романа Романюка, Олександра Волинського з журналістських посад на посади фактично технічних працівників новоствореного відділу Телевізійного моніторінгу, є кримінальним злочином.
Також медіа-профспілка зазначила, що у працівників суттєво змінились умови та характер праці, і вони не відповідають тому колу посадових обов'язків, які передбачені трудовим договором. При цьому, чинне законодавство (ч. 2 ст.32 КЗПП України), дозволяє здійснювати переведення без згоди працівника лише в межах спеціальності та посади передбачених трудовим договором. І про це Осадчому, як керівнику підприємства відомо.
Крім того, йдеться у заяві, “генеральним директором, для переведених працівників умисно створено принижуючі людську гідність умови праці”. У зв'язку з чим Комісією НМПУ було складено акт.
“Відповідно Вадим Осадчий скоїв цілий ряд злочинів - перешкоджання законній діяльності профспілок (ст.170 КК України), перешкоджання професійній діяльності журналістів (ст.171 КК України), грубе порушення законодавства про працю (ст.172 КК України) перевищення посадових повнаважень що супроводжувалось принижуючими людську гідність діями (ч.2 ст.365 КК України)”, - зазначаютьв НМПУ.
Також медіа-профспілка звернулася до прокуратури Шевченківського району Києва з вимогою “внести генеральному директору ТОВ "УНІАН" В.Осадчому прокурорський припис про негайне скасування протизаконного наказу №115-К від 28.08.13 р., яким групу співробітників – членів медіа-профспілки було без попередження у встановлені законодавством терміни, без погодження із первинною профспілковою організацією НМПУ "переміщено" до новоствореного Відділу телевізійного моніторінгу”.
Нагадаємо, 28 серпня співробітників інформаційного агентства УНІАН, які раніше заявляли про цензуру керівництва, "перемістити" до іншого відділу. Пізніше вони опублікували фото офісу, в якому їм доведеться працювати.
Комісія з перевірки дотримання трудових прав та умов праці в УНІАН Незалежної медіа-профспілки України констатувала, що адміністрація агентства не створила належні умови праці на підприємстві для “переміщених” редакторів. НМПУ вимагала від адміністрації УНІАН “визнати свій наказ про мереміщення помилковим та незаконним” та повернути журналістів з приміщення на вул. Магнитогорська, 1, на свої попередні робочі місця.
Help us be even more cool!