ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НМПУ: Міліція на догоду владі намагалася тримати журналістів у підвішеному стані

26.07.2013, 14:24

Центральний районний відділ міліції Сімферополя закрив кримінальне провадження за заявою першого віце-прем'єра уряду Криму Павла Бурлакова від 25 лютого, але повідомив про це лише кілька днів тому попри вказівки Кримінально-процесуального кодексу, який передбачає обов'язкове повідомлення одразу після закриття провадження. Про це повідомляє "Телекритика".

Кримінальне провадження за статтею 182 Кримінального кодексу «порушення недоторканості приватного життя» на підставі заяви віце-прем'єра Криму Павла Бурлакова було відкрито проти інтернет-видання «Аргументы недели. Крым». Видання опублікувало статтю журналістки Анни Андрієвської «Гуртожток як притулок для українських віпів. Історія Павла Бурлакова», в якій ішлося про реєстрацію високого чиновника у гуртожитку, де він не проживав. Реєстрація знадобилась чиновнику для участі у виборах в АР Крим.

Кримінальне провадження було закрито 25 лютого цього року, але редакцію видання «Аргументы недели. Крым» повідомили про це лише днями - у відповідь на інформаційний запит журналістів.

Юрист НМПУ Олександр Тарасов переконаний, що не повідомивши про закриття провадження, міліція морально тиснула на журналістів та порушувала закон. На його думку, закриття провадження ще раз підтверджує, що прийняте 20 червня судом Сімферополя рішення про відшкодування моральної шкоди Павлу Бурлакову та видалення матеріалів із сайту «Аргументы недели. Крым» є незаконним.

«Міліція не повідомила одразу, таким чином порушила закон, тому що підіграє владі. Вона на догоду владі намагалася тримати журналістів у підвішеному стані. Щоб ті відчували занепокоєння, психологічний дискомфорт. Інформація про закриття провадження дає підстави стверджувати, що рішення Центрального районного суду Сімферополя про відшкодування моральної шкоди та видалення матеріалів з сайту є незаконним, бо правоохоронні органи підтвердили, що ніякого втручання у приватне життя не було», - прокоментував пан Тарасов.

Як повідомляла «Телекритика», 20 червня Центральний районний суд Сімферополя частково задовольнив вимоги першого віце-прем'єра Криму Павла Бурлакова до інтернет-видання «Аргументы недели-Крым» і журналістки Анни Андрієвської. Згідно з рішенням суду, відповідач по справі ДП «Аргументы недели-Крым» зобов'язане видалити з сайту інтернет-видання статтю «Гуртожиток як прихисток для кримських VIPів. Історія Павла Бурлакова», а також знищити наявні у журналіста матеріали, які містять конфіденційну інформацію про першого віце-прем'єра.

Суд також зобов'язав ДП «Аргументы недели-Крым» виплатити чиновнику 3 тисячі гривень в якості компенсації за моральну шкоду та сплатити судові витрати в сумі 573,50 грн. У статті Анни Андрієвської йшлося про реєстрацію віце-прем'єра за певною адресою в гуртожитку, в якому він не живе. Саме ця реєстрація у Криму дозволила політику-регіоналу взяти участь у виборах.

"Телекритика"

Liked the article?
Help us be even more cool!