ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Неонацистські рухи та громадянська війна в Україні: про що Путін брехав в інтерв'ю Карлсону

Центр стратегічних комунікацій проаналізував інтерв'ю російського президента Володимира Путіна ексведучому Fox News Такеру Карлсону. Воно вийшло в ніч на 9 лютого. Щоб поставити Путіну запитання, Карлсон спеціально прилетів до Москви. 

Як відзначають у Центрі стратегічних комунікацій, за 120 хвилин Карлсон не знайшов можливості запитати про воєнні злочини росіян в Ірпені, Бучі та інших містах України, викрадення тисяч дітей, геноцидну риторику і дії кремлівського режиму. 

Центр спростовував п'ять головних фейкових заяв Путіна під час інтерв’ю. 

Теза №1. Мета "СВО" в Україні – "заборона всіляких неонацистських рухів"

Брехня:

"Ми поки що не досягли своєї мети в Україні, бо одна з цілей – це денацифікація. Мається на увазі заборона всіляких неонацистських рухів. Потрібно позбутися тих людей, які цю теорію і практику залишають у житті й намагаються її зберегти, – ось що таке денацифікація. Ви знаєте, як вам не здасться дивним, під час перемовин у Стамбулі ми таки домовилися про те, що в Україні не культивуватиметься неонацизм, зокрема й буде заборонений на законодавчому рівні. Це, виявляється, можна зробити під час переговорного процесу. І тут немає нічого принизливого для України як для сучасної цивілізованої держави. Хіба якійсь державі можна пропагувати нацистів? Ні, правда? От і все".

Правда:

"Неонацизм в Україні" – вигадана російською пропагандою проблема. Звичка Москви навішувати ярлик "фашистів" та "нацистів" на всіх недругів походить ще з часів СРСР. У різний час це на собі відчули Польща, Ізраїль і навіть соціалістична Югославія. Вигадуючи "неонацизм" в Україні, путінська пропаганда намагається представити нашу країну як законну ціль для агресії, терору і знищення (цілі, які ховаються за евфемізмом "денацифікація"). Про це відверто писали пропагандисти, такі як Тимофій Сергєйцев. Тим часом не Україна, а саме сучасна Росія перетворилася на нацистську державу: з необмеженою диктатурою, репресіями проти незгодних, експансією в сусідні країни та оголошенням цих країн "вигаданими та несправжніми". 

Теза №2. Війну можна було закінчити ще півтора року тому, але "Україна піддалася вимогам Джонсона"

Брехня:

"Той факт, що вони підкорилися вимогам або вмовлянням містера Джонсона, здається дуже сумним. Тому що, як сказав Арахамія, ми могли б зупинити ці бойові дії ще півтора року тому, але британці нас умовили, і ми відмовилися. Ну і де зараз містер Джонсон? А війна триває".

Правда:

На російсько-українських перемовинах у Білорусі та в Туреччині в лютому-березні 2022 року не було досягнуто прийнятного для сторін результату. Москва схиляла Київ до капітуляції. Єдина причина, чому Україна брала участь у цих розмовах, – загрозлива ситуація на фронті в перші тижні повномасштабного російського вторгнення. Однак Сили оборони, які зупинили загарбника під Києвом, позбавили українських дипломатів необхідності піддаватися російському диктату. У квітні жахливі знахідки в Бучі та в інших визволених містах і селах продемонстрували, що трапляється там, де "зупиняються бойові дії" і починається російська окупація. Однак навіть після цього Київ залишав можливість для діалогу з Москвою: щоб зупинити війну на компромісних, а не нав’язаних умовах. Єдиною умовою української сторони було, щоб Росія утрималася від чергових спроб анексії території. Але Путін не дослухався і сам спалив переговорні мости.

Теза №3. Україну створив Ленін, а потім ще раз – Сталін

Брехня:

"Радянська Україна отримала величезну кількість територій, які взагалі ніколи до неї жодного стосунку не мали, насамперед Причорномор’я. Але це не важливо. Важливим є те, що Ленін, засновник Радянської держави, створив Україну саме такою. 

У Румунії та Угорщині теж частину територій забрали, і вони, ці території, увійшли до складу радянської України й досі там перебувають. Тому ми маємо всі підстави говорити, що, звичайно, Україна в певному сенсі – штучна держава, створена з волі Сталіна".

Правда:

Новітня українська держава була заснована не Леніним і Сталіним, а українським національним рухом – одночасно з Польщею, Литвою, Грузією і навіть самою Росією, як республікою, а не володінням династії Романових, яким вона була до 1917 року. Україна була утворена після колапсу імперій; у межах території, де була українська етнічна більшість (включно зі згаданим Путіним Причорномор’ям). Відтоді її кордони не змінилися кардинально. Російські більшовики не створили, а завоювали незалежну Україну, перетворивши її на чергову "радянську республіку". Якщо Путін вважає, що "забирання територій" перетворює якусь країну на штучну, то Росія – найбільш штучна країна, яка всю свою історію займалася загарбуванням чужих територій: від Східної Пруссії і до Маньчжурії.

Теза №4. В Україні триває "громадянська війна" між росіянами 

Брехня:

"Українські солдати потрапили в оточення, це конкретний приклад з життя, бойові дії – наші солдати кричать їм: "Шансів немає, здавайтеся! Виходьте, будете живі, здайтеся!" І раптом звідти російською, доброю російською кричать: "Росіяни не здаються!" – і всі загинули. Вони досі росіянами почуваються. У цьому сенсі те, що відбувається, це певною мірою елемент громадянської війни".

Правда:

В Україні й справді живе багато росіян, які є патріотами і захисниками української держави. Вже цей факт руйнує наратив путінської пропаганди про начебто "переслідування росіян в Україні" або що українські росіяни "чекають на визволення" їх Путіним. Україна – зріла політична нація, що об’єднує громадян різного етнічного походження і віросповідання, які живуть у злагоді та взаєморозумінні. Тому нічого дивного в тому, що частина українських воїнів спілкується між собою російською мовою (яку, як стверджує російська пропаганда, в Україні "заборонили"). Фраза "русские не сдаются" – це усталений вираз, добре відомий людям, знайомим з російською культурою. Тому не дивно, що українські бійці обрали її для тролінгу росіян-агресорів. Російсько-українська війна не є "громадянською", адже її учасники вже багато років є громадянами різних держав.

Теза №5. США потрібно "просто домовитись із Росією", і війна закінчиться

Брехня:

"Невже американцям нема чим зайнятися? Ви маєте проблеми на кордоні. Проблеми з міграцією, проблеми з національним боргом. Понад 33 трильйони доларів. Вам нема чим зайнятися. Тому ви маєте воювати в Україні. Чи не краще домовитись із Росією? Домовитися, вже розуміючи ситуацію, яка складається на сьогодні, розуміючи, що Росія боротиметься за свої інтереси до кінця, і, розуміючи це, власне, повернутися до здорового глузду, почати з повагою ставитися до нашої країни, до її інтересів та шукати якісь рішення".

Правда:

Росія і Путін регулярно порушують усі домовленості й відмовляються виконувати міжнародні угоди, під якими стоїть підпис керівництва РФ. Вчинивши повномасштабний напад на Україну, росіяни порушили близько 400 міжнародних угод. Росія порушила Заключний акт із безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінські угоди) про непорушність європейських кордонів. Росія порушила Будапештський меморандум, згідно з яким вона, так само як і США та Велика Британія, зобов’язалася бути гарантом безпеки України в обміні на передання Росії українського ядерного арсеналу. Росія порушила договори про дружбу, співробітництво та партнерство, про україно-російський державний кордон, про використання Азовського і Чорного морів і сотні інших договорів з Україною. Росія використовує міжнародні угоди як зброю проти тих держав, з якими вона їх укладає, і веде нечесну гру. Домовитися з Росією коштом України – це розв’язати Путіну руки для ще більшої та страшнішої війни в Європі та на інших континентах. 

У Центрі стратегічних комунікацій зазначили, що Карлсон не спитав Путіна:

  1. Про блокування американських соцмереж у РФ, зокрема X (Twitter), на якій вийшло це інтерв’ю. Це порушення свободи слова.
  2. Про переслідування протестантів у Росії. Із 2017 у РФ заборонена діяльність Свідків Єгови. На окупованих територіях України з 2014 викрадають, катують, грабують, вбивають протестантських проповідників та вірян. 
  3. Про викрадення українських дітей. За це на Путіна виписано міжнародний ордер.
  4. Про масові вбивства та знущання з цивільних українців на окупованих територіях (Буча, Ізюм) та інші воєнні злочини.
  5. Про воєнні провокації проти країн НАТО, які є також провокаціями проти США як їхнього військового союзника. 

Як повідомляв ІМІ, ексведучий американського телеканалу Fox News Такер Карлсон анонсував інтерв'ю з президентом Росії Володимиром Путіним, заради якого напередодні приїхав до Москви.

7 лютого 2024 року в Європарламенті закликають заборонити в'їзд до ЄС проросійському ексведучому телеканалу Fox News Такеру Карлсону через інтерв'ю з російським президентом Володимиром Путіним.

В ефірі Tucker Carlson Tonight неодноразово звучали наративи російської пропаганди, писав "Детектор медіа". Зокрема, Такер Карлсон називав Україну "тиранією", а Президента України Володимира Зеленського – "маріонеткою адміністрації Байдена".

Окрім цього, The New York Times звертала увагу на те, що з початку вторгнення Росії в Україну відео з Fox News почали частіше з'являтися в ефірі російських медіа. До того ж міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров схвалював роботу каналу, бо, за його словами, "тільки Fox News намагається запропонувати альтернативну думку". 

У березні 2022 року Кремль наказував своїм пропагандистським медіа частіше цитувати Карлсона.

У листопаді 2023 року експрезидент США Дональд Трамп заявив, що розгляне кандидатуру Такера Карлсона як потенційного віцепрезидента.

Liked the article?
Help us be even more cool!