ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Не закликаємо до ізоляції тих діячів російської культури, хто публічно засуджує війну в Україні, – Мінкульт

18.11.2022, 14:32
Фото – скриншот з відео Радіо Свобода
Фото – скриншот з відео Радіо Свобода

У Міністерстві культури та інформаційної політики України заявили, що не закликають до ізоляції тих діячів російської культури, хто публічно засуджує війну в Україні.

Про це йдеться на сайті міністерства.

"Ми не закликаємо до ізолювання тих представників російської культурної спільноти, які поділяють демократичні цінності та виступають з публічним засудженням війни в Україні. Які називають речі своїми іменами та зазначають, що політична відповідальність за агресію в Україні лежить на російській федерації, адже Україна толерантна європейська держава, яка базується на демократичних цінностях. Тим не менш, ми не вбачаємо можливим та доцільним представникам української культури співпрацювати чи будь-яким іншим чином взаємодіяти з ними в публічній площині. Тому що не можна допускати зміщення фокуса з реальності: тяжкої боротьби, яку український народ веде багато років за свою незалежність й ідентичність, та зі злочинів, що їх прямо зараз здійснює росія проти українців", – наголосили в Мінкульті.

Також у відомстві наголосили, що виступають проти будь-якого культурного діалогу з агресором:

"Із самого початку масштабної агресії, до моменту виведення військ, ми наголошуємо на важливості припинення співробітництва з усіма державними російськими інституціями сфери культури та медіа, а також з тими представниками російської федерації за кордоном, хто відверто виступає на підтримку підтриманої путінським режимом війни та хто не вважає за потреби висловити чітку позицію засудження, замовчуючи війну в Україні".

У міністерстві закликали відмовитися від співпраці в будь-яких проєктах з тими діячами культури, хто, порушуючи українське законодавство, перетинав кордони тимчасово окупованих українських територій – Луганської та Донецької областей і Криму.

Як повідомляв ІМІ, 15 серпня 2022 року на сайті президента з'явилася петиція про заборону росіянам вести культурну діяльність в Україні.

Автором петиції була Анастасія Клименко.

"Сьогодні ми, творча спільнота, актори кіно та театру, продюсери, режисери, представники культурного сектору, тримаємо оборону на культурному фронті та маємо на меті розбудову цілісного та ціннісного українського культурного простору. Враховуючи злочини росії проти українського народу, ми не вбачаємо жодної можливості будь-якої подальшої співпраці в культурному, кіно- та театральному секторах і, навпаки, вбачаємо необхідність збільшення українського контенту на телебаченні, у театрах, на радіо та у сфері кінематографа", – зазначила вона.

Петиція вимагала заборонити в Україні громадянам Російської Федерації провадити будь-яку діяльність у сфері кінематографії, телебачення, радіомовлення, театру та культури загалом. Також хочуть заборонити трансляцію будь-якого телевізійного та кіноконтенту, що був створений у Росії або за участю росіян.

У листопаді президент Володимир Зеленський відповів на петицію, оскільки вона набрала необхідні 25 тисяч підписів.

У відповіді президент посилався на закони про кінематографію, про телебачення і радіомовлення, а також закон про гастролі. У цих документах є низка обмежень для учасників та здобувачів ліцензій. 

Їм заборонено в'їзд та ліцензування, якщо митці та артисти перебувають у списку людей, які загрожують національній безпеці.

Liked the article?
Help us be even more cool!