ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада з 3 квітня розпочне реєстрацію онлайн-медіа

08.02.2023, 12:13

Онлайн-медіа зможуть податися на реєстрацію до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з 3 квітня.

Про це в інтерв’ю “Детектору медіа” повідомив заступник голови Нацради Валентин Коваль.

“Із 3 квітня 2023 року. 31 березня, коли закон почне діяти, – це п’ятниця, а з понеділка можна подавати заяви. Хоча ми вже маємо кілька листів охочих зареєструватися”, – сказав Коваль.

За його словами, до весни 2024 року буде визначена процедура ідентифікації медіа, які не захочуть реєструватися.

“31 березня 2024 року вступають у силу в повному обсязі санкції для онлайн-медіа. А перший рік дії закону для них – це період входження в нове життя, і єдиною санкцією, яку Нацрада до них може застосовувати, є припис (санкція за незначне порушення. – Ред.)”, – сказав він.

Того ж 2024 року будуть затверджені критерії для визнання інтернет-ресурсів, які не зареєструвалися, такими, що підпадають під визначення онлайн-медіа.

“Це на випадок, якщо вони порушують законодавство. Орган співрегулювання має визначити певний набір характеристик, відповідно до яких можна ідентифікувати компанію як медіа. Звісно, якщо індустрія не створить органу співрегулювання, Нацрада на свій розсуд має визначати ці критерії. Тому я сподіваюся, що за найближчі пів року індустрії зможуть зорганізуватись і створити органи співрегулювання”, – зазначив Коваль.

Також він додав, що ліцензування відбуватиметься в ситуаціях, коли за нинішнім законодавством проводився б конкурс, тобто коли медіа використовує частотний ресурс. Ліцензії, які раніше видавалися без конкурсу, тепер набувають форми реєстрації. Також реєструватимуться друковані медіа, онлайн-медіа, медіа на замовлення, провайдери аудіовізуальних сервісів та провайдери платформ спільного доступу. 

“Ліцензування, реєстрація і внесення змін до реєстру відбуваються за заявою компанії, яка ліцензується чи реєструється. Поки не запрацював доступ до реєстру через електронний кабінет, ми надаватимемо паперовий документ із печаткою – витяг із реєстру. На запровадження електронного кабінету закон дав рік, але що скоріше він з’явиться, то скоріше ми почнемо працювати по-новому”, – уточнив Коваль.

Нагадаємо, Закон “Про медіа” набуде чинності 31 березня 2023 року. Закон передбачає норми, які врегульовують роботу засобів масової інформації. Зокрема, передбачається реєстрація Нацрадою онлайн-медіа; зобов’язання щодо прозорості для онлайн-медіа, а також санкції, що можуть бути застосовані до онлайн-медіа.

На повноцінне впровадження норм закону про медіа в медіапростір України необхідно близько десяти років, заявив заступник директора ЦЕДЕМ, член Незалежної медійної ради, член робочої групи з розроблення закону Ігор Розкладай.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про медіа” 29 грудня 2022 року. Верховна Рада ухвалила Закон №2693-д “Про медіа” в другому читанні й у цілому 13 грудня 2022 року. 

У першому читанні парламент підтримав законопроєкт №2693-д “Про медіа” 30 серпня.

23 червня глави держав та урядів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС. Однією з вимог є ухвалення закону про медіа.

Liked the article?
Help us be even more cool!