ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Нацрада скерує до суду протоколи щодо виборчих порушень на дев'яти телеканалах

27.11.2020, 12:01
Фото – bug.org.ua
Фото – bug.org.ua

Національна рада з питань  телебачення і радіомовлення вирішила скерувати до суду протоколи про адміністративні порушення щодо дев'яти телеканалів через виявлені факти недотримання порядку ведення передвиборної агітації. 

Таке рішення Нацрада ухвалила на засіданні 26 листопада, повідомляється на сайті регулятора.

Зокрема, протоколи складено щодо загальнонаціональних телеканалів “112 Україна”, “Наш”, NewsOne і регіональних каналів Z ZIK, “Тернопіль 1”, V, КМТ, Z, “Рівне 1”. 

Зокрема, 20, 21 жовтня і в день голосування, 25 жовтня, телеканал “112 Україна” (ТОВ “ТРК “112-ТВ”, Київ) та 20 жовтня і 25 жовтня телеканал NewsOne (ТОВ “Новини 24 години”, Київ) транслювали в ефірі сюжети із символікою політичної партії “Опозиційна платформа – за життя”, що містили приховану передвиборну агітацію.

Телеканал “Наш” (ТОВ “Наш 365”, Київ) 21 жовтня демонстрував в ефірі передвиборну агітацію у формі політичної реклами партії “Перемога Пальчевського”, яка не була відокремлена від інших матеріалів і позначена як така. Також 23 жовтня він транслював передачу “Марафон” з антиагітаційною промовою кандидатки на посаду Слов’янського міського голови Донецької області від “Партії миру та розвитку” Нелі Штепи проти політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”.

Канал Z ZIK (ТОВ “ТРК “Нові комунікації”, Львів) 20 і 22 жовтня показував сюжети про візити до різних міст нардепів від партії “Опозиційна платформа – за життя” – В. Медведчука, В. Рабіновича, Н. Королевської, О. Фельдмана. Здебільшого такі візити мали на меті підтримку місцевого кандидата від “Опозиційної платформи – за життя” й містили символіку партії.

Z (КП “Муніципальна телевізійна мережа”, Запоріжжя) у день голосування, 25 жовтня, транслював інформаційну програму “Місто zp.ua”, де в кількох сюжетах показували кандидата на посаду Запорізького міського голови, чинного мера Володимира Буряка, і транслювали його заклик брати активну участь у виборах.

КМТ (КП “Державна студія “Державна студія “Калуське міське телебачення”, Калуш Івано-Франківської обл.) 19 жовтня транслював передачу “На часі” за участю кандидата на посаду Калуського міського голови Ігоря Насалика. 

Цього ж дня телеканал “Рівне 1” (ТОВ “ТРК “Рівне 1”) у передачі “Новини” показав сюжет про приймання жителів міста в громадській приймальні кандидата на посаду міського голови Юрія Вознюка, в якому була наявна символіка партії та ознаки передвиборної агітації.  

“Тернопіль 1” (ПП “ТРО “Тернопіль-медіа”) 24 жовтня транслював передачу “Персона від мрії до успіху”, яка була присвячена кандидату в мери міста від ВО “Батьківщина” Леонідові Бицюрі. Сумський телеканал V (ТОВ “ТРК “Відікон”, Суми) також цього дня випустив програму “Будівельна компанія Федорченка” про історію та здобутки компанії і її генерального директора, який водночас був кандидатом у депутати Сумської обласної ради.

Про ці випадки регулятор також поінформує Центральну виборчу комісію. 

Як повідомляв ІМІ, 15 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові виїзні перевірки телеканалам NewsOne (ТОВ “Новини 24 години”, Київ), “112 Україна” (ТОВ “ТРК “112-ТВ”, Київ) та Z ZIK (ТОВ “Телерадіокомпанія “Нові комунікації”, Львів) у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень Закону України “Про телебачення і радіомовлення” і Виборчого кодексу України.

29 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила передати до суду адміністративні протоколи про порушення виборчого законодавства в ефірі чотирьох телеканалів – NewsOne, “112 Україна”, Z ZIK та РАІ.

NewsOne, “112 Україна” і Z ZIK у прямому ефірі транслювали сюжети про візити народного депутата України Наталії Королевської до міст України для підтримки суб’єктів виборчого процесу – представників політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”.

Сподобався матеріал? Допоможи нам стати ще кращими!