Нацрада переоформила ліцензію телеканалу ТВА, довкола якого триває корпоративний конфлікт
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 19 червня внесла зміни до ліцензії чернівецького телеканалу ТВА у зв'язку зі зміною керівника, часток власників, юридичної та фактичної адрес, редакційної ради і програмної концепції, повідомляє БукІнфо.
Керівником компанії замість президента Василя Забродського стала в. о. директора Тата Кеплер.
Юридична адреса ТОВ «ТРК ТВА» змінилася з вул. Червоноармійської, 13 в Чернівцях на вул. Чорновола 107-А, офіс 8 в Івано-Франківську, а фактична адреса - з вул. Червоноармійської, 13 в Чернівцях на вул. Червоноармійську, 31 у цьому ж місті.
У структурі власності телерадіокомпанії контрольну частку - 61% - тепер має Людмила Пишна, дружина народного депутата Андрія Пишного, яка до цього контролювала 11,33%. Частка ТОВ «Медіа група "Сіті"», яке переїхало з Чернівців до Івано-Франківська, скоротилася з 54% до 24,34%, а частка Оксани Козлан - з 33,33% до 14,66%.
Зі складу редакційної ради вибули Василь Забродський і Тетяна Ліс, натомість до неї увійшли Ольга Міхалева, Тата Кеплер, Юлія Сафтенко, Аліса Шаповал, Аліна Гринчук, Олена Крохмаль.
У програмній концепції частка програм власного виробництва зросла з 12 годин до 15,5 годин на добу, національного продукту - з 15,5 годин до 18 годин на добу, іноземного продукту зменшилася з 4,5 годин до 2 годин на добу. Формат залишився незмінним - розважально-інформаційний з фільмопоказом. Кількість інформаційно-аналітичних і публіцистичних програм зросла з 1,5 годин до 3,5 годин на добу, науково-просвітницьких - зменшилася з 1 години до 30 хвилин на добу, фільмопоказу - зменшилася з 5 годин до 4 годин на добу.
Нагадаємо, корпоративний конфлікт між керівником і опосередкованим співвласником ТВА Василем Забродським та опосередкованим співвласником Андрієм Пишним розпочався на початку березня. 1 березня рішенням зборів учасників товариства Забродського усунули з посади гендиректора, однак він цього рішення не визнав. Відсторонений керівник заблокував приміщення телеканалу та забирає працівників ТВА на роботу у власну новостворену телекомпанію «ТВА Плюс». 6 березня канал припинив регулярне мовлення. Обидві сторони звинувачують одна одну в рейдерстві.
15 травня голова Нацради Володимир Манжосов, звітуючи у Верховній Раді, у відповідь на запитання, чому Нацрада не втручається в конфліктні ситуації на різних телеканалах, відповів, що це поза межами компетенції Нацради. «Але така ситуація є, вона є загрозливою дуже. У нас зараз, можна сказати, на ТВі є два директора і два засновника. У нас така ж ситуація в компанії ТВА в місті Чернівці. Там теж два директора з двома печатками. І в одних ліцензія на руках, у інших - дублікат ліцензії. Ми не можемо втручатися там, де йде господарський конфлікт. Більш того, я вважаю, що позиція Національної ради була дуже виваженою. Бо від нас вимагали проведення перевірок. А якщо проводити перевірку в такий час, який там був на цих компаніях в період розброду...», - прокоментував Манжосов.
Народний депутат Микола Федорук («Батьківщина») з Чернівців уточнив у відповідь Манжосову відносно того, що в Чернівцях в телерадіокомпанії є два керівника: «Це не відповідає дійсності. Є законно обраний, призначений керівник, а інший є аферист, яким повинні займатися правоохоронні органи».
15 травня колектив телеканалу ТВА заявив про спроби екс-гендиректора телеканалу Василя Забродського знищити телеканал, у зв’язку з цим журналісти звернулися до голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва із проханням їх підтримати і розібратися в ситуації. Про це йдеться у відкритому листі на адресу Папієва.
16 травня журналісти чернівецького каналу ТВА звернулися до голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манжосова захистити їхні права і не дозволити колишньому керівникові і співзасновнику ТВА Василеві Забродському знищити канал.
Help us be even more cool!