Нацкомісія з моралі пропонує заборонити обговорення "недоліків українського розвитку"
Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі ініціює вверение надзвичайного стану в медійній сфері. Зокрема, про це заявив голова цієї Комісії Василь Костицький на нараді у Дніпропетровській ОДА, повідомляють "Новини Дніпропетровська".
«Ми сьогодні пропонуємо введення надзвичайного стану в інформаційній сфері. Воно повинне полягати в тому, щоб вища влада і власники великого бізнесу домовилися, що потрібно спочатку виграти інформаційну війну, а потім говорити про недоліки української розвитку. Другим кроком потрібно зробити так, щоб аналітика працювала на випередження. Вона повинна розповідати, що Україна незалежна і демократична держава, що антитерористична операція виправдана. Також аналітика повинна говорити про «прекрасних особливості» життя в Росії, про особливості російської пропаганди, про Росію, як державі, яка все життя воювало і захоплювало чужі території», - додав він.
Виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк так охарактеризувала виступ пана Костицького:
"Очевидно, на думку Нацкомісії з питань моралі, виграти інформаційну війну Україні допоможе цензура. Така точка зору, м'яко кажучи, не те що не відповідає європейським цінностям, від неї тхне радянщиною. Ми не повинні уподібнюватися путінській Росії, яка ВЖЕ побудувала те, до чого закликає нас пан Костицький. Такі заклики є просто небезпечними і шкідливими, як для розвитку свободи слова і журналістики в Україні, що є одною із основних передумов розвитку держави - так і для іміджу України в очах міжнародної демократичної спільноти, підтримка якої для нас надзвичайно важлива", - зазначила Романюк.
Крім того, як повідомляють "Новини Дніпропетровська", Василь Костицький зазначив, що «Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі протидіє інформаційній війні вже більше 5 років. Ця війна на першому етапі виявлялась в тому, що йшло руйнування світоглядних засад і руйнування стандартів суспільного життя. Нам показували серіали про правоохоронців, які нібито робили добру справу, але за це брали хабар. З екранів телевізорів нам показували, що Україна перша у світі за «процвітання» дитячого алкоголізму. На другому етапі інформаційна війна полягала в тому, що були спроби зруйнувати міжнаціональну згоду, яким Україна прославилася за останні роки в усьому світі. Зараз інформаційна війна виражається в атаці на конституційний лад нашої країни, її територіальну цілісність. В Україні дуже швидкими темпами розвивається інформаційної суспільство. Ми приєднуємося до тієї частини світу, яка може називати себе громадянами глобального інформаційного суспільства», - сказав він.
Нагадаємо від ІМІ, що "протидія інформаційній війні вже більше 5 років" у виконанні Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі, поміж іншим, в ініцативах зобов'язати інтернет-провайдерів обмежувати доступ до веб-сайтів або їх частин, натомість у жовтні 2012 року, керуючись "нормами моралі", комісія не змогла знайти доказів приниження регіоналами української мови. Інформаційна ж війна як така, на думку медіа-експертів, не велася Україною узагалі.
ІМІ
Help us be even more cool!