ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Наступного тижня НАЗК відкриє доступ до Єдиного державного реєстру декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції наступного тижня відкриє цілодобовий доступ до реєстру декларацій із врахуванням заходів безпеки.

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Нині співробітники агентства працюють над вилученням декларацій з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданих такими особами. 

"Звертаємо увагу декларантів та ініціаторів внесення подань про вилучення декларацій з публічної частини Реєстру, що залишилося обмаль часу для подачі до НАЗК відповідного подання до відкриття Реєстру", – наголосили в НАЗК.

Там зауважили, що ініціатором вилучення декларацій, поданих суб’єктами декларування, які наразі мобілізовані до лав ЗСУ, є Генеральний штаб України.

У НАЗК нагадали, що на підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, подані за всі періоди. Всі документи, подані до реєстру декларантами, стосовно яких на підставі подань уже застосовано заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично. 

Вилучення документів з публічної частини реєстру декларацій здійснюватиме НАЗК за поданнями ініціаторів і після 10 грудня аж до дати завершення чи скасування воєнного стану в Україні, однак у такому разі певний час вони перебуватимуть у відкритому доступі.

Повний публічний доступ до реєстру буде забезпечений НАЗК  після завершення чи скасування воєнного стану в Україні.

Як повідомляв ІМІ, Верховна Рада 5 вересня 2023 року ухвалила в цілому законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану, однак не підтримала поправку про негайне відкриття електронних декларацій.

5 вересня цього року Національне агентство із запобігання корупції закликало Верховну Раду не ухвалювати поправок до антикорупційного законодавства та не приховувати від суспільства даних про осіб, які скоїли корупційні злочини.

Цього дня на сайті Президента України була зареєстрована петиція із закликом накласти вето на ухвалений 5 вересня закон №9534 про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану та повернути його до Верховної Ради з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій посадовців. Вона за кілька годин набрала необхідні голоси.

12 вересня 2023 року президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану. Він зазначив, що запропоновані законотворцями обмеження неприйнятні декларації мають бути відкритими. 

Liked the article?
Help us be even more cool!