ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Начальник управління РЕБ розповів, чому не варто користуватися Telegram

Фото – Дмитро Ларін / Українська правда
Фото – Дмитро Ларін / Українська правда

Керівник Головного управління радіоелектронної боротьби та кібербезпеки Генерального штабу Збройних сил України Іван Павленко радить українцям не користуватися Telegram на смартфоні й наголошує на важливості вимкнення телефона в зоні бойових дій. 

Про це він сказав в інтерв’ю “Українській правді”.

Павленко розповів, що 2014 року росіяни щонайменше двічі намагалися отримати віддалений доступ до його смартфона. Одного разу це сталося в районі Авдіївки, іншого – Красногорівки.

“Це виглядало так. Мій телефон працював, потім у нього заряд батареї раптом падає до нуля, я його перезаряджаю, але він знову показує 0% заряду батареї. Я виключаю повністю на певний час, включаю, і він мені показує, що заряд 100%. Деталі я розповідати не буду, але різке падіння заряду – це індикатор того, що з телефоном щось не так. Це примус перезавантажити телефон. Коли ви перезавантажуєте його, в телефоні з'являється закладка, яка дозволяє отримувати доступ до всіх файлів”, – розповів він.

За його словами, йому двічі довелося змінювати телефон, “тому що 100% гарантій, що телефон чистий, вам жоден спеціаліст не дасть”. 

“Найдійніший спосіб – це просто відірвати себе від цього IMEI і номера (International Mobile Equipment Identity або міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання. – Ред.)”, – сказав він.

Крім того, керівник Головного управління РЕБ та кібербезпеки Генштабу порадив купувати смартфони самостійно чи через довірених осіб у магазинах. 

Також, на його думку, не варто користуватися соцмережами на смартфоні й передавати в них важливу інформацію, як і обговорювати її телефоном.

“Якщо ви хочете бути впевненими, що ваш телефон ваш, по-перше, ніколи не приймайте телефон у подарунок. Ідіть у магазин, а краще пошліть туди когось близького, хай купить перший ліпший, який не був призначений саме для вас. Це як розвідники у фільмах не сідають у перше таксі. 

По-друге, я вам скажу відверто: в телефоні не повинно бути нічого, крім телефонної книги. Telegram у мене в телефоні фізично не існує. Якщо ми спілкуємося, то використовуємо Signal, можливо WhatsApp. Ну і в будь-якому разі інформація, яка там передається, має бути обривчаста, якщо ви не знаєте суті, то ви її не зможете скласти до купи. Ну а взагалі переговори, які стосуються серйозних службових питань, телефоном просто не здійснюють. Десь так”, – розповів він.

Крім того, Павленко зазначив, що військовим та журналістам, які працюють у зоні бойових дій близько до “нуля”, важливо вмикати режим “авіа” на телефоні. 

“Наприклад, у росіян є система “Леєр 3”, яка створює оманну базову станцію, і вона може на якійсь території виявляти телефони й відсилати повідомлення. Вона не може послухати вашу розмову, але може визначити місцезнаходження телефону. Велика загроза – це скупчення телефонів. Ми розуміємо, що на території ведення бойових дій ніяких скупчень інших людей, крім військових, не буває. Тобто це однозначно військові. Тому, звичайно, потрібно вимикати телефони, щоб вас не могли відслідкувати. До речі, у 2014 році в нас було багато втрат саме через використання мобільних телефонів у зоні бойових дій. Це серйозна загроза”, – зазначив Іван Павленко.

Liked the article?
Help us be even more cool!