ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На платформі Ради Європи розміщено кейс про тиск на редакцію "Слідства.Інфо"

13.03.2020, 12:03
Фото – Patrick Seeger / EPA / EFE
Фото – Patrick Seeger / EPA / EFE

На спільній платформі Ради Європи щодо сприяння захисту та безпеки журналістів розміщено кейс щодо тиску на українську агенцію журналістських розслідувань "Слідство.Інфо". 

Розмістили спільний кейс на платформі чотири міжнародні організації – Міжнародний інститут преси, "Репортери без кордонів", "Артикль 19" та Комітет захисту журналістів.

Кейс розміщено 12 березня в категорії "залякування та тиск на журналістів". 

Тепер держава Україна муситиме надати офіційну відповідь Раді Європи про те, що відбувається із ситуацією навколо "Слідства.Інфо".

Як повідомляв ІМІ, 4 березня редакція агенції журналістських розслідувань "Слідство.Інфо" заявила, що розцінює як тиск на журналістів відкриття кримінального провадження за заявою народного депутата від партії "Слуга народу" Олександра Дубінського.

3 березня Міністерство внутрішніх справ заявило, що Національна поліція розслідує кримінальне провадження за матеріалами, які Олександр Дубінський передав очільникові МВС Арсену Авакову. Розслідування розпочали за ч. 2 ст. 163 Кримінального кодексу ("Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер"). Ця стаття передбачає позбавлення волі від трьох до семи років.  

Наприкінці січня Олександр Дубінський провів пресконференцію, під час якої звинуватив редакцію в шпигуванні за посадовими особами США. На підтвердження своєї заяви він продемонстрував запит агенції. У цьому запиті журналісти питали нардепа про його зустрічі з фігурантами справи про імпічмент Трампа. Зокрема, з Рудольфом Джуліані, персональним адвокатом Трампа.

Зі свого боку "Слідство.Інфо" виступило із заявою, де розцінило дії народного депутата як тиск на журналістів та поширення неправдивої інформації. Редакція зазначає, що з першого дня стежить за історією навколо спроб Президента США Дональда Трампа тиснути на українських посадовців та політиків щодо розслідування справи проти його політичного конкурента. Зокрема, опублікувала розслідування, яке виявило роль деяких українських посадовців та впливових людей у цій справі.

Liked the article?
Help us be even more cool!