ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На місці вбивства росіянами Макса Левіна встановили памʼятну табличку

 
Меморіальна табличка на місці загибелі фотографа Макса Левіна. Фото – ГО Фонд Памʼяті Макса Левіна
 

На Київщині встановили меморіальну табличку на місці вбивства фотографа Макса Левіна – у лісі між Гутою Межигірською та Мощуном. Табличку встановили 7 липня  – цього дня Максу мало виповнитися 43 роки, повідомляє LB.ua.

Ідея тимчасового меморіалу належить близьким і колегам загиблого фотографа, які для збереження памʼяті про нього створили однойменну громадську організацію “Фонд Памʼяті Макса Левіна”. 

На табличці є qr-код, який відкриває сторінку біографії Макса.

Меморіальна табличка на місці загибелі фотографа Макса Левіна. Фото – ГО Фонд Памʼяті Макса Левіна

“Тут – це останнє, що Макс бачив, що відчував, який ліс – він, у принципі, не змінився, тільки тепліше стало. Є місця в нас на війні, де щільність загиблих така, що не помістяться всі таблички. Тож питання меморіалізації, мабуть, має держава регулювати. Але от ми зараз поставили таку тимчасову штуку. Якщо держава скаже, що не можна, тоді прибереться. А якщо буде – то буде місце памʼяті. Люди можуть приїхати, подивитись, прочитати”, – зазначив друг і колега загиблого фотографа Маркіян Лисейко.

Колеги-журналісти вважають, що в суспільстві має обговорюватися загалом питання меморіалізації загиблих від російсько-української війни.

Місце вбивства Макса Левіна. Фото – ГО Фонд Памʼяті Макса Левіна

“Якщо у кожному місці ставити меморіальні таблички, у нас буде суцільний цвинтар у деяких місцях. А якось все одно життя продовжується. Памʼять має бути, але упорядкована. Це може бути памʼятний камінь, а на ньому вибиті роки життя. Це має якось природно виглядати, а не як обеліски чи канделябри при дорозі”, – сказав Олександр Ратушняк, фотограф, колега Макса Левіна. 

Що відомо про Макса Левіна

Нагадаємо, Макс Левін та його друг, у минулому фотограф, військовий Олексій Чернишев загинули в лісі поблизу Мощуна та Гути Межигірської 13 березня 2022 року. Російські військові розстріляли Максима, а Олексія спалили. Їх вбивство наразі розслідується як воєнний злочин. 

Максим Левін зник 13 березня 2022 року на лінії фронту у Вишгородському районі під Києвом. 1 квітня 2022 року поліція знайшла його вбитим у лісі біля села Гута-Межигірська. За повідомленням прокуратури, його застрелили російські військові двома пострілами зі стрілецької зброї. Йому було 40 років.

Макс Левін працював як фотокореспондент, документальний фотограф та оператор багатьох українських і міжнародних видань. Понад 10 років працював у редакції LB.ua, також співпрацював з агентствами Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, Hromadske. Його фото публікували Wall Street Journal, TIME, Breaking news Poland, EU AGENDA, World news, The Moscow Time, Кореспондент.net, ELLE, TV-24, Radio Bulgaria, Ukraine Crisis Media center, Vatican news, Радіо Свобода (RFE / RL).

Liked the article?
Help us be even more cool!