ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

На Черкащині газета "Колос" заявила, що посадовець РВА забороняє статті з критикою УПЦ (пов'язана з РПЦ)

12.04.2023, 10:53

Редакторка тальнівської газети “Колос” Ірина Рогова заявила, що заступник голови Звенигородської районної державної адміністрації Черкаської області Олександр Дубовий забороняє місцевим газетам будь-які критичні статті про Українську православну церкву (пов'язану з РПЦ). Про це редакторка розповіла Укрінформу.

За її словами, Дубовий аргументує тим, що статті розпалюють релігійну ворожнечу в країні.

“Під час дії воєнного стану макет газети відправляємо на вичитку у Звенигородську військову адміністрацію. Однак заступник начальника Звенигородської РВА Олександр Дубовий регулярно знімає матеріали з критикою московської церкви. Так було минулого року, коли ми передали на вичитку замітку про перехід Веселокутської церковної громади з підпорядкування УПЦ МП до лав ПЦУ. Так було і вчора, коли наш читач, колишній голова районної ради Анатолій Кравчук, прислав нам листа з критикою дій керівників УПЦ МП митрополитів Онуфрія та Павла. Обидва рази пан Дубовий сказав, що статті розпалюють релігійну ворожнечу в країні”, – сказала Рогова.

Керівник церковної громади ПЦУ в селі Бужанка Звенигородського району Олексій Багателя розповів, що заступник голови Звенигородської РВА Олександр Дубовий – запеклий прихильник московської церкви. Зі слів Багателі, Дубовий є старостою церкви УПЦ МП в селищі Лисянка.

“Коли громада нашого села вирішила перейти з підпорядкування УПЦ МП до ПЦУ, Олександр Дубовий особисто привозив сюди тітушок і погрожував селянам карою в разі зміни церковного підпорядкування”, – розповів Багателя.

Сам Олександр Дубовий вважає, що діє в межах чинного законодавства.

“Під час ухвалення рішень я завжди керуюся законом і інтересами громади та займаю неупереджену позицію. Названі вами матеріали, на мою думку, порушували закон, тому пропозиції про їх друк були відхилені. Голова Звенигородської РВА Юрій Піковський поділяє мою думку”, – заявив він Укрінформу.

Голова Звенигородської РВА Юрій Піковський запевнив, що його заступник лукавить.

“Олександр Васильович блефує. Частину рішень він узгоджував зі мною, а іншу частину ухвалював самостійно. Мені відома його позиція щодо церкви УПЦ МП. Так само мені відомо і про радикальні настрої щодо московської церкви в Тальному. Очевидно, після Великодня будемо змушені вжити певних заходів, щоби ця ситуація не повторилася”, – сказав він.

У Черкаській ОВА стверджують, що вичитування макетів газет передбачене Законом “Про правовий режим воєнного стану”.

“Редакції надсилають нам макети газет, а ми їх погоджуємо в контексті дотримання безпекових обмежень. Це передбачено Законом України “Про правовий режим воєнного стану” – п. 11 ч. 1 ст. 8, щоби не було витоку інформації, що може завдати шкоди безпеці області та держави в цілому. Обласні газети шлють макети у Черкаську ОВА, районні – до РВА”, – розповіла начальниця пресслужби Черкаської ОВА Вікторія Курченко.

Звенигородський район – один із чотирьох районів Черкаської області. Сюди ввійшли колишні Звенигородський, Лисянський, Шполянський, Тальнівський, Катеринопільський та частина Корсунь-Шевченківського району.

Liked the article?
Help us be even more cool!