МЗС України не відреагував на заборону Азербайджану закрити в'їзд українським журналістам
Міністерство закордонних справ України ніяк не відреагувало на повідомлення МЗС Азербайджану про введення заборони на в'їзд до своєї країни 335 громадянам, серед яких 8 українців.
"На Михайлівській говорять, що це не в їх компетенції", - пише у своїй статті для ZN.UA журналіст Володимир Кравченко, який також опинився в списку персон нон грата разом з кількома своїми колегами, з якими він перебував у відрядженні у Вірменії і Нагірному Карабасі у вересні 2010 року.
За його інформацією, після оприлюднення списку українське посольство в Баку відправило запит в тамтешній МЗС з проханням прояснити ситуацію, однак відповіді немає досі.
"Обережна позиція Києва - традиційна лінія поведінки щодо Баку: український МЗС завжди уникав різких заяв на адресу Азербайджану", - пише журналіст.
"Будуючи плани щодо енергетичної співпраці, активно поставляючи зброю цій Південнокавказькій державі, Київ з оглядкою вибудовує свої відносини з Баку. Навіть у перші роки президентства Віктора Ющенка українська дипломатія займала дуже обережну позицію, боячись зайвий раз викликати невдоволення азербайджанців, які насторожено ставилися до політиків "помаранчевого" призову. Що вже говорити про нинішні часи", - зазначив Кравченко.
Оглядач нагадав, що навіть коли в січні-лютому цього року під час розгону масових акцій протесту азербайджанська влада допустила серйозні порушення прав людини, Україна, будучи діючим головою ОБСЄ, не зробила жодної заяви.
"Очолюючи ОБСЄ і оголосивши одним зі своїх пріоритетів врегулювання заморожених конфліктів, Київ міг, наприклад, ініціювати на засіданнях в рамках організації обговорення питання про роботу журналістів та експертів у нагірнокарабаському регіоні, ситуація в якому далеко не спокійна", - запропонував він.
Нагадаємо, Азербайджан за відвідування Нагірного Карабаху оголосив персонами нон грата 335 осіб, серед яких вісім громадян України - сім журналістів і один комунальник з Донецька.
Серед українців, зокрема, журналісти Ганна Мамонова, Варвара Жлутенко, Надія Базева, Володимир Кравченко, Ірина Ковальчук, Олег Кулик, Олександр Волощук і співробітник донецьких комунальних служб Сергій Богачов.
На думку МЗС Азербайджану, всі фігуранти списку здійснювали незаконні візити в Нагорний Карабах (територію, яку офіційний Баку вважає окупованою).
Help us be even more cool!