ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Муждабаєв: провина за смерть Щетиніна на російській владі – навіть, якщо підтвердиться версія про самогубство

29.08.2016, 12:02

Колишній російський журналіст, нині заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв, колега і друг знайденого мертвим журналіста Олександра Щетиніна, заявив , що покладає провину за те, що трапилося на російську владу. Про це він сказав в ефірі телеканалу «112 Україна».

Айдер Муждабаєв підкреслив, що Олександр Щетинін був небажаним людиною для російської влади.

«В останній раз ми бачилися кілька місяців тому, і мені важко судити про це більш конкретно, але я з самого початку в це не повірив. Але навіть якщо підтвердиться версія самогубства, хоча перевірити треба все версії, і вбивство - в першу чергу. Тому що він дійсно був небажаним людиною для російської влади. Але навіть якщо підтвердиться ця версія самогубства, я покладаю вину за смерть Саші, звичайно, на російську владу», - сказав Айдер Муждабаєв.

Він зазначив, що йому складно повірити в те, що журналіст покінчив життя самогубством.

«Я з самого початку був дуже здивований. Я ніколи б не подумав, що Олександр Щетинін може звести рахунки з життям. Принаймні, в моєму уявленні про нього, про його характер, я цього не допускав. Він мені завжди здавався такою трошки філософською людиною. Так, він іноді нервував, але в цілому він був спокійний і такий... Я трошки його асоціював навіть з буддистом якимось в плані врівноваженості», - зазначив колега загиблого.

За словами Айдера Муждабаєва, Олександр Щетинін вже давно живе в Україні, а тому не зовсім коректно називати його російським журналістом. У Росію покійного більше не пускали, він сам також не планував туди їхати.

Айдер Муждабаєв також зазначив, що Олександра Щетиніна позбавили роботи на батьківщині.

«Прямо чи опосередковано, в цьому винна сьогоднішня Росія, тому що Саша Щетинін став жертвою божевілля, яке твориться зараз в Російській Федерації та на всіх нас впливає, а на тих людей, які були змушені покинути Росію, звичайно, впливає ще сильніше», - упевнений журналіст.

 

Він зазначив, що під час спілкування кілька місяців тому Олександр Щетинін ні на що не скаржився.

Раніше у своєму Facebook Айдер Муждабаєв написав, що наголошує на версії про вбивство Олександра Щетиніна.

Нагадаємо, у ніч на 28 серпня у Києві у квартирі на Подолі знайдений мертвим журналіст, засновник російського інформаційного агентства «Новый регион» , член Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Олександр Щетинін. За інформацією столичної поліції, повідомлення про інцидент надійшло до Подільського управління поліції близько опівночі у ніч на 28 серпня.

Коли на місце події прибула слідчо-оперативна група, на балконі виявили чоловіка із вогнепальним пораненням голови. За попередніми висновкамисудмедексперта, смерть наступила у період із 20-ї до 21.30.

За повідомленням «Києва оперативного» у  Facebook, до поліції  звернулися друзі журналіста: «Вночі 28.08.2016, в своїй квартирі на Костянтинівській, був знайдений мертвим журналіст Олександр Щетинін. Виявили Олександра на балконі його друзі, які прийшли привітати його з днем народження. Олександр сидів на стільці з вогнепальним пораненням в голову (під стільцем лежав пістолет)».

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 ( «Умисне вбивство») КК України із додатковою правовою кваліфікацією «Самогубство».

Столична поліція розглядає самогубство чи вбивство через професійну діяльність як основні версії смерті журналіста Олександра Щетиніна, заявив начальник ГУ Нацполіціі Києва Андрій Крищенко.

«Відкрито провадження за ст. 115 ("Умисне вбивство"). Поки не будуть встановлені всі факти, поки не будуть проведені всі експертизи, судова-медична експертиза, ми розслідуємо цю як умисне вбивство. Кілька версій: самогубство, професійна діяльність. Це такі основні напрямки, за якими ми працюємо»,- розповів Андрій Крищенко.

Водночас директор Департаменту комунікацій в МВС України Артем Шевченко заявив, що у слідства поки немає даних щодо насильницького характеру злочину.

На початку лютого 2014 року головний редактор РІА «Новый регион» Олександр Щетинін заявив про своє звільнення з усіх займаних посад у російській редакції через «ситуацію, що склалася на Україні, і тиск, що посилюється з боку влади РФ».

Також пан Щетинін заявив, що після звільнення із російської редакції буде займатись лише київською редакцією, особливу увагу він пообіцяв приділяти створеній ним рубриці «Євромайдан». Російські редакції продовжать працювати самостійно.

Також у лютому колектив кримської редакції РІА «Новый регион» звільнився повним складом через зміну власником видання редакційної політики при висвітленні подій в Україні.

Згодом у редакції «Нового региона» відбувся розкол - російська та українська редакції розділилися. З 18 травня «Новый регион - Россия» працює за новим доменним іменем urfo.org.

Згодом  Олександр Щетинін заявив, що вирішив відмовитися від російського громадянства.

"Детектор медіа"

На фото: Олександр Щетінін. 

Liked the article?
Help us be even more cool!