ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В ООН закликали владу забезпечити неупереджене розслідування вбивства Шеремета

20.07.2021, 16:39
Фото – Reuters
Фото – Reuters

Моніторингова місія ООН з прав людини закликає органи влади забезпечити відповідальність за смерть журналіста Павла Шеремета з дотриманням гарантій ефективного та неупередженого розслідування та судового розгляду для всіх сторін процесу.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Моніторингової місії ООН з прав людини.

“Цього дня п’ять років тому внаслідок вибуху автомобіля був убитий відомий журналіст Павло Шеремет. Виконавці злочину встановили та активували вибуховий пристрій, коли Павло Шеремет їхав у центрі Києва. Ймовірних виконавців було встановлено, і їм було повідомлено про підозру у 2019 році, однак вирок досі не ухвалено. Один з них залишається під домашнім арештом, тоді як іншим арешт був знятий. Судові слухання часто супроводжувалися протестами прихильників підозрюваних, які стверджували про недостатність доказів для доведення їхньої провини”, – йдеться в повідомленні.

У місії наголошують, що насильство та вбивства журналістів повинні припинитися.

Як повідомляв ІМІ, 16 липня кандидат на посаду міністра внутрішніх справ Денис Монастирський пообіцяв зробити висновки щодо якості роботи правоохоронних органів у справі Павла Шеремета після рішення суду.

“По резонансних провадженнях, зокрема в справі Шеремета… зараз справа знаходиться в суді. Давайте дочекаємося цих результатів, і після цього будуть зроблені висновки щодо роботи і якості правоохоронної системи”, – сказав він.

20 липня 2021 року в центрі Києва вшанували пам'ять журналіста Павла Шеремета, який загинув 20 липня 2016 року від вибухівки, підкладеної під автомобіль.

Павло Шеремет загинув у Києві 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Національна поліція затримала та оголосила обґрунтовану підозру фігурантам справи щодо вбивства Павла Шеремета. Нині серед підозрюваних – сержант Сил спеціальних операцій Андрій Антоненко (Riffmaster), військовий медик Яна Дугарь та волонтерка Юлія Кузьменко. Вони заявляють про непричетність до вбивства. Кузьменко зараз перебуває під цілодобовим домашнім арештом, Дугарь – під заставою в розмірі 168 тис. 160 грн.

30 квітня Шевченківський райсуд Києва змінив запобіжний захід для обвинувачуваного в справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Liked the article?
Help us be even more cool!