ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міськрада на Чернігівщині хоче дозволити зйомку сесій за завчасним попередженням та згодою присутніх

21.03.2018, 14:54
Фото - ukrainaincognita.com

Сновська міська рада Чернігівської області планує на сесії 23 березня розглянути питання про внесення змін до статті 18 регламенту міськради, згідно з якими роботу сесій можуть висвітлювати акредитовані ЗМІ. При цьому фото-, кіно-, теле- та відеозйомку сесії будь-якими технічними засобами дозволяється здійснювати за умови завчасного попередження присутніх та надання їхньої згоди. Про це йдеться у проекті рішення Сновської міськради, оприлюдненому на сайті міськради.

Зокрема, змінами пропонується абзац перший статті 18 регламенту викласти в наступній редакції: “...Сесія міської ради проводиться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. Робота сесії міської ради може висвітлюватися засобами масової інформації з відповідною акредитацією. Фото-, кіно-, теле- та відеозйомку сесії будь-якими технічними засобами дозволяється здійснювати за умови завчасного попередження присутніх та  надання їхньої згоди”.

Зараз абзац перший 18 статті регламенту затверджений так: “...Сесія міської ради проводиться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. Робота сесії міської ради може висвітлюватися засобами масової інформації”.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вважає запропоновані зміни обмеженням роботи медіа і такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства.

“Такого роду обмеження, які планується накласти як на журналістів, що планують висвітлювати діяльність ради, так і на інших осіб щодо можливості перебування на відкритих засіданнях та фото- чи відеофіксації, у повній мірі не відповідають вимогам чинного законодавства. Зокрема, положенням ч. 17 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування" щодо гласності, ст. 26 Закону Україну "Про інформацію" у частині неможливості відмови  в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень, за відсутності акредитації”, - зазначив юрист.

Фото - з сайту помічника-консультанта депутата Сновської міської ради Олексія Малютіна - snovsk.com.ua.
Liked the article?
Help us be even more cool!