ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міністр фінансів визнав участь в офшорах після журналістського розслідування "Схем"

21.04.2016, 15:55

Новопризначений міністр фінансів Олександр Данилюк офіційно визнав, що досі формально залишається директором у трьох компаніях в офшорах - дві компанії на Кіпрі та одна на Кайманових островах. Автор та журналіст програми “Схеми” (проект Радіо Свобода) Наталія Седлецька заявляє, що високопосадовець зробив це зізнання після того, як журналісти повідомили його про підготовку відповідного сюжету із доказами наявності офшорних компаній. Про це вона написала у своєму Facebook, повідомляє “Детектор медіа”.  

“Міністр офшорних фінансів”. Так мав називатися наш сюжет про Олександра Данилюка, що очолив Мінфін в уряді Гройсмана. Це той, що з трибуни Ради обурено запевняв: “У мене немає офшорів!”. І оголосив перші кроки з деофшоризації. Я пішла в офіційні реєстри Кіпру. Олександр Данилюк донині директор двох кіпрських фірм! Які ще й засновані третьою - з Кайманових островів. Це найбрудніша офшорна пральня світу”, - повідомила Наталя Седлецька.

Щоб отримати позицію міністра для сюжету, журналісти 20 квітня на засіданні уряду передали Олександру Данилюку документи на підтвердження з проханням про коментар.

“Після чого міністр написав мені, що увечері запросить нас на інтерв'ю і все пояснить. Але знову збрехав. Запрошення я не дочекалась, а міністр більше не відповідав. Натомість сьогодні Данилюк публічно “покаявся” у соцмережі - вибачився перед суспільством, що дійсно не задекларував свої офшори. Каже, тепер “поправив” свою декларацію”, - зазначає журналістка.

Також Наталя Седлецька впевнена, що можливість високопосадовців безкарно “правити” свою декларацію після журналістських викриттів мала вже давно відійти в минуле. “Утім, нею і досі прикриваються навіть ті, хто позиціонує себе як завзяті антикорупціонери. Система електронного декларування досі не запущена. З іншого боку добре, що міністр визнав свою помилку, коли на неї вказали журналісти - ще до виходу сюжету в ефір”, - підсумувала вона.

Перед цим міністр фінансів Олександр Данилюк  написав у своєму Facebook, що “після виявлення помилок із заповненням своєї декларації” вирішив залучити юристів для перевірки компаній групи, в якій він працював під час проживання в Англії.

“За результатами цього дослідження, я вношу зміни до своєї декларації, та хочу принести свої вибачення суспільству – всі ці дані мали бути коректно задекларовані мною “з першої спроби”. Я не займався бізнесом з моменту переїзду в Україну в 2010 році, а відтак не мав і не маю конфлікту інтересів під час перебування на держслужбі. Але, згідно з отриманою інформацією, я ще й досі залишився формально директором у трьох компаніях - дві компанії в Кіпрі та одна в Кайманових островах. Вони входили до групи компаній, якою я керував як один з директорів – тобто як найманій менеджер що діяв в інтересах інвесторів. Я дав інструкції щодо виведення мене з керівних посад – і мої колишні партнери разом з юристами завершують відповідні процедури. Я не задекларував ці компанії одразу, адже вірив, що мої партнери вивели мене з керівного складу цих структур ще в 2010 році. Наразі я продовжую вивчати ситуацію аби точно пересвідчитися, що більше не має жодних речей, що мають бути задекларовані мною публічно”, - заявив міністр.

Liked the article?
Help us be even more cool!