Миколаївська журналістка скаржиться, що в мерії почали відповідати на запити з затримкою
Журналістка миколаївського інтернет-видання «НикВести» Катерина Середа скаржиться на те, що керівництво виконкому Миколаївської міської ради нехтує нормами Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема обов’язком надавати відповідь на запит впродовж 5 робочих днів. Про це Середа повідомила регіональному кореспонденту ІМІ.
За її словами, останнім часом на інформаційні запити, які вона надсилає на ім’я Миколаївського міського голови Юрія Гранатурова, відповіді надаються з затримкою. Наприклад, заступник мера Валентин Гайдаржи надав відповідь журналістці лише через 12 робочих днів, а перший заступник мера Юрій Андрієнко – через 8 робочих днів.
“Такої епопеї з отриманням відповідей на інформаційні запити в мене не було ніколи. 5 серпня я подала інформаційний запит, відповідь на який з горем навпіл вибила тільки 20 серпня. Без будь-яких пояснень, замість встановлених законом 5 робочих днів чиновникам знадобилося 12 робочих днів, щоб просто написати про те, що договір не укладено, кошторису та проекту не існує, але підрядник визначений за результатами робочої групи. Раніше я не звертала увагу на прострочення у кілька днів, просто закривала очі. Але в цей раз мені доводилося щодня ходити до міської ради і буквально випрошувати документ”, - розповіла Катерина Середа.
Окрім цього, як зазначила журналістка, миколаївські чиновники стали використовувати можливість відповіді на запит через 20 робочих днів, коли відповідь на запит явно не потребує зайвого часу.
“25 серпня я написала ще один запит, в якому попросила надати список складу робочої групи (щодо встановлення в Миколаєві камер відеоспостереження - ред.), копію протоколу її засідання та рішення про визначення виконавця з капітального ремонту системи відеоспостереження «Безпечне місто». Через тиждень заступник міського голови Валентин Гайдаржи з простроченням на два робочих дні відповів, що «зважаючи на значний обсяг документообігу та брак часу», вони зможуть надати запитувану інформацію тільки 16 вересня. Вважаю, що подібна відповідь є неправомірною, оскільки для відповіді їм не потрібно створювати якусь нову інформацію, я всього лише попросила копію існуючих рішень, це не такий великий обсяг інформації, щоб тижнями готувати на нього відповідь”, - вважає журналістка.
Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний зазначає, що журналістка може звернутися зі скаргою на порушення закону про доступ до Омбудсмена.
“У випадках порушень вимог законодавства у сфері доступу до публічної інформації необхідно звертатися зі скаргами до офісу Уповноваженого з прав людини, а саме до представника Уповноваженого з питань підготовки конституційних подань та дотримання права на доступ до публічної інформації. В офісі Уповноваженого буде розглянуто скаргу і за необхідності відібрано пояснення у розпорядника інформації та складено протокол про адміністративне правопорушення”, - розповів він, додавши, що на сайті відомства є контактна електронна пошта для таких скарг.
Help us be even more cool!