Міжнародна та Європейська федерації журналістів надзвичайно стурбовані насильством над журналістами в Україні
Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та Європейська федерація журналістів (ЄФЖ) заявляють про своє глибоке обурення надзвичайно жорстокими нападами українських спецпідрозділів на журналістів, які висвітлювали масові протести в Києві. Про це повідомила Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) з посиланням на слова керівників МФЖ і ЄФЖ.
Як зазначається у заяві МФЖ і ЄФЖ, більшість журналістів постраждали 1 грудня, коли демонстрації у Києві досягли найбільших масштабів. Десятки українських та закордонних журналістів були атаковані, а їхнє професійне обладнання було пошкоджене під час висвітлення протестів.
У заяві МФЖ і ЄФЖ йдеться, що декілька репортерів отримали переломи кісток і рани на голові від ударів каміння, а також застосування світлошумових гранат. Федерації журналістів звертають увагу, що працівники правоохоронних органів били журналістів, незважаючи на наявність прес-карт і те, що вони ідентифікували себе саме як журналістів.
«Просто жахливо було побачити таке широкомасштабне насильство щодо журналістів та відверту зневагу до їх життя та прав», - заявив президент МФЖ Джим Бумела.
Він також закликав уряд України взяти під контроль дії міліції і вимагає гарантії того, що напади на журналістів будуть розслідувані і винуватців буде покарано.
“За допомогою даного звернення ми висловлюємо слова підтримки нашим організаціям - членам з України - Незалежній медіапрофспілці України (НМПУ) та Національній спілці журналістів України (НСЖУ), та висловлюємо солідарність з усіма працюючими у медіасфері у цей трагічний період. Ми закликаємо уряд країни контролювати дії власної міліції і гарантувати, що ці жорстокі напади будуть належним чином розслідувані, а винуватці постануть перед судом», - сказав Бумела.
МФЖ і ЄФЖ розцінює масові напади на журналістів в Україні як спроби залякати журналістів і як наступ на свободу слова.
«Ми надто обурені тим рівнем насильство проти журналістів, які висвітлювали події в Україні, - заявив президент ЄФЖ Могенс Блічер-Б'єррегард. - Нам зрозуміло, що це було спробою використати страх і насильство, щоб залякати ЗМІ в Україні та знищити свободу слова. До такого не можна ставитися толерантно, і ми вимагаємо захисту свободи слова та безпеки журналістів у країні».
Нагадаємо, під час подій на євромайданах в Україні 30 листопада і 1 грудня від дій українських спецпризначенців постраждали понад 50 журналістів.
Help us be even more cool!