Після оновлення правил Meta жінок у Facebook можна називати “домашніми речами”
Відповідно до нових правил компанії Мета, про які було оголошено 7 січня, користувачі можуть називати жінок “домашніми речами чи власністю”, а “трансгендерних чи небінарних людей – “воно”, адже пункт правил, яким подібні висловлювання заборонялися, автори змін викреслили. Про це повідомляє CNN.
У новому розділі правил йдеться, що Meta дозволятиме “звинувачення у психічних захворюваннях чи ненормальності на підставі гендеру чи сексуальної орієнтації, з огляду на релігійний і політичний дискурс щодо трансгендерності й гомосексуальності”.
Також компанія прибрала заборону на заперечення існування “захищених” груп, зокрема тверджень, що певної групи людей не існує або не має існувати. Нова політика компанії також дозволяє висловлювання на підтримку “гендерних обмежень на робочі місця в армії, правоохоронних органах і галузі освіти”.
Раніше подібні висловлювання видалялися згідно з правилами платформи.
Речник Meta заявив, що компанія й надалі заборонятиме напади на певні групи, зокрема етнічні, расові й релігійні, а також дискримінаційну лайку; також компанія боротиметься з цілеспрямованим булингом і цькуванням і з закликами до насильства.
Дональд Трамп привітав зміни до політики Meta на пресконференції 7 січня й заявив, що причиною нововведень “ймовірно” стали його колишні погрози Цукербергу. Втім, деякі експерти, які досліджують інформаційну екосистему в мережі, застерігають, що ці зміни можуть призвести до зростання кількості вірусних фейків і мови ненависті в соцмережах, якими володіє Meta.
Як повідомляв ІМІ, 7 січня 2025 року генеральний директор компанії Марк Цукерберг корпорації Meta заявив про зміну підходу до перевірки контенту у Facebook та Instagram. Зокрема, компанія позбудеться фактчекерів та замінить їх на “нотатки від спільноти” на кшталт відповідної функції в соцмережі Х. Компанія також планує переналаштувати свої системи сканування контенту, які тепер зосереджуватимуться на виявленні лише “серйозних” порушень на кшталт тероризму, сексуальної експлуатації дітей, торгівлі наркотиками й шахрайства.
Марія Ігнатьєва, Валентина Троян
Help us be even more cool!