ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Медведчук програв апеляцію в справі щодо книжки про Стуса

19.03.2021, 15:05
Фото – Суспільне
Фото – Суспільне

Київський апеляційний суд скасував рішення Дарницького районного суду Києва про заборону розповсюдження книги журналіста Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

Таке рішення суд ухвалив 19 березня, повідомляє Укрінформ.

“Апеляційний суд міста Києва скасовує рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня 2020 року про заборону видання і розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса”, – оголосив рішення суддя Київського апеляційного суду.

Він зауважив, що рішення Київського апеляційного суду може бути оскаржене у Верховному Суді України протягом 30 днів після оголошення.

Як повідомляв ІМІ, 19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд зобов’язав автора книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані та видавництво Vivat видалити з книжки інформацію про народного депутата від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука та заборонив розповсюдження надрукованого накладу до усунення порушення немайнових прав Медведчука.

Крім того, суд заборонив Кіпіані й видавництву Vivat використовувати та поширювати в ЗМІ інформацію, яка міститься в згаданих двох розділах і “надає можливість ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа, дійову особу без його згоди”.

26 листопада 2020 року Київський апеляційний суд зареєстрував апеляційну скаргу на рішення Дарницького районного суду Києва щодо книжки Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”. Апеляційну скаргу подало видавництво Vivat. 

Книга Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса” вийшла друком у травні 2019 року. Її загальний наклад – 35 тисяч примірників.

У вересні 2019 року народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”, бо та містить “висловлювання, які не відповідають дійсності”. Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

Liked the article?
Help us be even more cool!