ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Медіарух занепокоєний обшуками на Суспільному і закликає не допустити блокування його роботи

02.09.2019, 11:17
Фото – suspilne.media

Медіарух “Медіа за усвідомлений вибір” занепокоєний обшуками в приміщеннях Національної суспільної телерадіокомпанії України та закликає не допустити блокування незалежної роботи мовника.

Про це йдеться в заяві медіаруху щодо обшуків у НСТУ та її працівників, повідомляє "Детектор медіа".

Наводимо текст заяви повністю:

30 серпня 2019 року Державне бюро розслідувань у супроводі співробітників Служби безпеки України провело обшуки в приміщеннях Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) та в оселі її голови правління Зураба Аласанії.

За повідомленням ДБР, вони проводять слідчі дії в межах досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб НСТУ, а саме “зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб”. В НСТУ заявили, що під час обшуків працівники компанії “погодилися добровільно надавати правоохоронцям усі матеріали та документи, що й робили протягом кількох годин”.

Медіарух занепокоєний фактом кримінального провадження, адже станом на сьогодні Суспільне мовлення є єдиною медіагрупою, що не перебуває у власності олігархів і працює виключно в інтересах українських громадян. Так, за даними постійного моніторингу ГО “Детектор медіа” та  виборчого моніторингу-2019 кількох медійних ГО за підтримки Ради Європи, “UA:Перший” є єдиним телеканалом, що не поширює матеріалів з ознаками замовності та зберігав незалежну позицію під час цьогорічних виборчих кампаній.

Ми закликаємо слідчі органи утриматися від дій, які суспільство та міжнародна спільнота можуть сприйняти як тиск на незалежне ЗМІ. Ми наголошуємо на неприпустимості будь-яких дій, що унеможливлять нормальну роботу мовника, зокрема його ефірне мовлення чи виробництво контенту. Ми також закликаємо слідчі органи, з огляду на суспільну значущість питання, надати більше інформації та обґрунтування, чи дійсно розслідувані справи належать до підслідності ДБР та СБУ.

Ми поділяємо думку, що за будь-яких обставин редакційна політика Суспільного мовника має залишатися незалежною та вільною від втручань державних органів, політичних та бізнесових груп, а фінансова політика та економічна діяльність — бути прозорими.

Заяву підтримали:

Медіарух “Медіа за усвідомлений вибір”

“Детектор медіа”

Громадське радіо

Радіо НВ

Інститут масової інформації

“Інтерньюз-Україна”

Інститут розвитку регіональної преси

Інформаційна кампанія "По той бік новин"

Центр прав людини Zmina

Академія української преси

Незалежна асоціація телерадіомовників

Донецький інститут інформації

Центр демократії та верховенства права

Фундація “Суспільність”

Як повідомляв ІМІ, 30 серпня Державне бюро розслідувань у супроводі співробітників Служби безпеки України провело обшуки в Національній суспільній телерадіокомпанії України та вдома в кількох її співробітників.

Державне бюро розслідувань повідомило, що провело слідчі дії в приміщенні ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” в межах досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ “НСТУ”, а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

30 серпня адвокат Зураба Аласанії Андрій Гук повідомив, що слідчі Державного бюро розслідувань завершили обшук у помешканні Аласанії та вилучили копії документів, що стосуються діяльності ПАТ “НСТУ”.

Державне бюро розслідувань зареєструвало справу про зловживання службовим становищем, у межах якої перевіряється, чи був фіктивним договір постачання обладнання для ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” на суму 15 млн грн.

30 серпня в Національній суспільній телерадіокомпанії України розповіли, що в ухвалі Печерського районного суду міста Києва від 1 серпня, строком дії 30 днів, яка була надана як підстава для проведення обшуків, повідомляється про три факти, які між собою не пов’язані.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!