ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіагрупа Inter Media Group, як й інші ЗМІ, зазнала вірусної атаки

29.06.2017, 09:25

Медіагрупа Inter Media Group також, як і інші ЗМІ, зазнала 27 червня вірусної атаки. Про це “Детектору медіа” повідомив директор компанії “Національні інформаційні системи” (НІС), що готує новини для телеканалу “Інтер”, Олександр Пилипець.

За його словами, канал вже відновив випуск новин у повному хронометражі. “Зараз все відновлюємо. Ситуація під контролем. Лежить поки титрувальна машина. Складно її відновити. Оцінок збитків ще не знаємо, тому що треба ще відновити всі дані, адже і архівні сервери постраждали. Але це все одно дозволяє виходити в ефір. Тому виходити будемо”, - повідомив Олександр Пилипець.

За його словами, ефір “Інтера” 27 червня не переривався. “Єдине, що вечірній випуск новин, 18-годинний, зробили трохи коротше за хронометражем, тому що буквально вручну, за допомогою ручок, олівців на листках писали сюжети і правили ... То добре, що є фахівці, які пам'ятають, як це робилося раніше... Зараз випуски новин йдуть в звичайному хронометражі, хоча на повну робочу потужність вся технологія ще не вийшла”, - сказав він.

В цілому, крім персональних комп'ютерів, постраждали технологічний, ефірний сервер, сервер обробки даних, титрування.

За словами Пилипця, був порушений технологічний процес монтажу програм. “У нас же, як і всюди, комп'ютерні монтажні прямого доступу, тому, коли лягає сервер, монтажні дані брати нізвідки. Організувати монтаж у таких умовах вдалося тому, що ми розуміємо, як робилися новини раніше. Все, що було знято журналістами та операторами, записували з камер на диски, з дисків зливали в монтажну. Після монтажу знову записували на диски CD-RW і відносили в першу ефірну апаратну, і прямо звідти, як раніше з Betacam, слали в ефір. Так вирішили проблему. Правда, вийшли без титрів, бо титрувальна машина лежить”, - розповів він.

Він додав, поки що неможливо сказати, скільки часу буде потрібно для  відновлення роботи системи. “Зараз ніхто не скаже, скільки часу потрібно для повного відновлення працездатності, як і не скаже, скільки даних безповоротно втрачено”, - підкреслив Олександр Пилипець.

На його думку, встановити, яким чином вірус проник в комп'ютерну мережу медіагрупи, навряд чи вдасться: “Яким чином визначити, яка машина перша заразилася? Я думаю, що все відразу. Є версія, що зараження вірусом тривало кілька місяців поспіль, розсилалися якісь заражені файли, і активація вірусу сталася в один день”.

Як повідомляв ІМІ, 27 червня від вірусу Petya постраждали медіахолдинг ТРК «Люкс», до складу якого входять канал “24”, національна мережа радіостанцій “Радіо Люкс” та “Радіо Максимум”, а також низка інтернет-сайтів.

Також від вірусу постраждали канали “Київ” та ATR, ТРК “Чорноморська”, телеканал “ДоТебе”.

Видання “Корреспондент” та “КП в Украине”, які входять до складу “Українського медіа холдингу”, також повідомили про тимчасові збої у роботі через хакерську атаку.

Робочі комп'ютери кропивницьких видань “Кіровоградська правда” та “Народне слово” постраждали від хакерської атаки вірусу Petya 27 червня.

Редакція рівненського телеканалу “РТБ” постраждала через вірус Petya.

Тут можна ознайомитися з порадами СБУ щодо захисту комп’ютера від вірусів.

Liked the article?
Help us be even more cool!