Медіаексперт: Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму
«Останнім часом наша громадська організація, як і інші, фіксує все більше випадків насильства на журналістів, непокоять факти насильства з боку правоохоронних органів або свідоме невтручання у конфлікти з журналістами під час масових акцій. Це пов’язано із наближенням президентських виборів 2015 року», – заявив директор Інститут медіа права Тарас Шевченко інтернет-виданню Тиждень.ua.
На його погляд, ситуація буде тільки погіршуватись і загострюватись, адже «відбуватиметься більше протестів, і менше захисту матимуть як громадяни, так і журналісти».
«Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму, оскільки повідомляють правдиву інформацію. Очевидно, це не подобається владі, тому особливого бажання захищати журналістів у влади немає. Є бажання демонструвати західним країнам, що у нас дотримуються законодавства, якого насправді не існує», – вважає медіаексперт.
Цієї ж думки дотримується журналіст-експерт Інституту масової інформації Роман Кабачій: «Заяви очільників держави, що справи з побиттям журналістів будуть розслідувати, – це не що інше, як намагання влади показати Заходу, що у цьому напрямку ведуться напрацювання. Натомість реальність інша: збільшується кількість перешкоджання діяльності журналістів, побиття, нападів на них тощо».
За його словами, окрім збільшення випадків нападів на журналістів, спостерігається й зростання обіцянок міліції контролювати ситуацію.
«Проте випадки насильства над журналістами не розслідуються. Навіть закрили справу щодо бездіяльності міліції під час 18 травня. Фактично живемо у паралельному світі, де журналісти опинилися між суспільством і владою, і вони є жертвами цієї ситуації. Пояснити це можна лише наближенням виборів 2015 року, коли на всіх можливих фронтах відбувається закручування гайок, перекуповування ЗМІ людьми ближчими до Сім’ї тощо. З одного боку, спостерігається залякування, а з іншого – переманювання журналістів до провладних ЗМІ», – заявив медіаесперт.
Як стверджує Кабачій, «міліція в Україні почувається безкарною, що свідчить про відповідні установки зверху».
«Змінити таку ситуацію може лише журналістська солідарність. На прикладі подій 18 травня можемо стверджувати, що журналістська солідарність спрацювала», – наголосив медіаексперт.
Help us be even more cool!