ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіа-юристи порадили харківським журналістам почати кампанію проти закритості місцевої влади

30.01.2015, 14:41

Медіа-юристи порадили харківським журналістам почати кампанію проти закритості влади. Ця ідея прозвучала під час чергового віртуального прес-клубу, який пройшов 29 січня на тему «Публічні запити та право журналіста на інформацію». Про це повідомляє регіональний представник ІМІ.

Під час зустрічі журналісти з різних регіонів України ділилися своїм досвідом з отримання публічної інформації від державних установ. Особлива ситуація с цим склалася у Харкові. Майже кожен учасник з Харкова скаржився на складність отримати інформацію від місцевих органів влади.

Так, головний редактор «Вечірнього Харкова» Тетяна Костенко описує традиційні відповіді «по колу», коли один розпорядник перекидає запит на іншого.

Представникові ІМІ також довелося стикнутися з проблемою закритості влади: «Я написала запит до міської ради, в якому сформулювала просте та закрите питання. Відповідь на нього мала бути «так» або «ні». Натомість мені розпорядник відповів на 7-й день! - що є порушенням Закону про ДПІ — з пропозицією сплатити вартість копій рішень сесій по цьому питанню!! В усній бесіді розпорядник не пристав на мою пропозицію прийти до них та сфотографувати ці витяги самотужки».

Підтвердили складність отримати необхідну інформацію від влади і представники харківського громадського ЗМІ «Накипело».

Медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін запропонував вихід: провести едвокасі, кампанію, спрямовану на те, щоб змусити чиновників виконувати Закон про доступ до публічної інформації. «Спільно з журналістами, громадськими діячами, цілеспрямовано, грамотно, сплановано можна зруйнувати цю усталену у Харкові закритість влади. Це можна зробити за допомогою едвокасі! Але чітко організованого», - запропонував Бурмагін.

Медіа-юристи з Києва пообіцяли надати допомогу харків'янам у розробці кампанії. «Харківську ситуацію знають і у Києві. Це дійсно специфічний інформаційний регіон, місто. Єдиний шанс у журналістів та громадян зробити владу відкритою — постійно відстоювати свої права. Треба писати ситемно, але запити мають бути грамотними та виваженими . А потім скаржитися у випадку відмови чи неналежної відповіді! Доводити справу до кінця. Думаю, тоді влада змінить своє ставлення», - зазначив Ігор Розкладай, представник Інститу Медіа Права.

Liked the article?
Help us be even more cool!