ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Лубінець: Росія нікому не надає інформації про журналіста Хилюка

Росіяни не надають інформації про українського журналіста Дмитра Хилюка ні уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитру Лубінцю, ні міжнародним організаціям.

Про це Лубінець повідомив на брифінгу 7 вересня, пише Укрінформ.

“Ситуація (щодо Хилюка. – Ред.) не змінилася. На жаль, офіційно інформацію, де він перебуває, у якому становищі, що з ним відбувається, російська сторона ні мені, ні, наскільки мені відомо, іншим міжнародним організаціям, якимось посередникам, не надає”, – сказав він.

На запитання про цивільних заручників омбудсман заявив, що ситуація щодо цього є вкрай жахливою.

“Фактично кожного дня росіяни продовжують затримувати цивільних на тимчасово окупованій території України, таким чином поповнюючи цей список (цивільних заручників. – Ред.)”, – сказав Лубінець.

Як повідомляв ІМІ, 13 липня “Репортери без кордонів” повідомили, що викрадений російськими військовими в березні 2022 року, під час окупації Київщини, журналіст УНІАН Дмитро Хилюк перебуває, ймовірно, в одній з колоній Владимирської області Росії.

Журналіст УНІАН Дмитро Хилюк з березня 2022 року перебуває в російському полоні як цивільний заручник. Таких мають віддавати поза обмінами, але росіяни цього не роблять. 

У травні 2023 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що він особисто тримає на контролі питання щодо визволення з полону росіян Дмитра Хилюка.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ. У межах провадження журналіст Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі. Кримінальне провадження відкрито за частиною 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни).

Російські військові викрали Дмитра 3 березня 2022 року в Козаровичах на подвір’ї власного будинку. Спочатку його утримували на території окупованого Димера, згодом вивезли до СІЗО в Росію.

Liked the article?
Help us be even more cool!