ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Лише три справи за 171 ст. скеровано до суду за перше півріччя 2013 - дані ГПУ

19.08.2013, 11:16

За січень-липень 2013 року в Україні зареєстровано 117 кримінальних проваджень за 171 статтею (перешкоджання законній діяльності журналістів), з них всього три справи було скеровано до суду. Про це повідомляє інформаційне агентство “Поряд з вами” з посиланням на інформацію, надану Генпрокуратурою України.

Згідно з даними ГПУ, 69 проваджень були закриті за вісутності підстав, 45 проваджень зараз залишаються без прийнятого рішення.

Лідером з кількості перешкоджань журналістам є Київ та Київська область, де було зареєстровано 19 проваджень за 171 статтею.

На другому місці Донецька область - 11 проваджень, на третьому - Крим - 10, на четвертому - Львівська область - 9, п’яте місце розділили Одеська та Харківська області - по 8 проваджень.

Представник “Репортерів без кордонів” в Україні Оксана Романюк, коментуючи ІМІ дані Генпрокуратури, зазначила: “Ці цифри показують, що кількість реальних розслідувань щодо побиттів журналістів лишається на тому ж мізерному рівні, що і в минулих роках. Якщо лише три справи із 117 було скеровано до суду, це означає, що побиття і напади на журналістів так і залишаються без ефективних розслідувань і покарання винних”.

“Для того, щоб забезпечити реальний захист прав журналістів, потрібні кілька факторів. Перше, це усвідомлення суспільством того факту, що перешкоджання діяльності журналістів – це не їхня особиста справа, а шкодить, у першу чергу, самому суспільству, яке через це не отримає повної інформації. Друге – потрібна системна робота на рівні державних установ, внесення змін до законодавства щодо поняття журналістської діяльності, і публічне покарання винних”, - сказала вона.

Фото - "Експрес"

171_prok

Liked the article?
Help us be even more cool!