ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Латвія може надати час для вивчення мови росіянам, які постійно проживають у країні

Фото - Латвійське телебачення
Фото - Латвійське телебачення

Громадянам Росії, які постійно проживають у Латвії, можуть надати відстрочення на два роки, щоб вони встигли скласти іспит з латиської мови. Про це заявив міністр внутрішніх справ країни Маріс Кучинскіс, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, уряд має намір змінити імміграційний закон, щоб надати росіянам у Латвії тимчасові посвідки на проживання ще на два роки, доки вони не вивчать державну мову. 

Міністр наголосив, що Латвія поки не має наміру депортувати росіян, які не надали сертифікатів про володіння латиською.

Раніше повідомлялося, що влада країни може запропонувати кільком тисячам росіян, які ще не склали іспит, залишити країну з початку осені. Їхні посвідки на проживання не будуть переоформлені. Серед цих громадян Росії багато людей похилого віку, яким вивчення мови дається важко.

Йдеться про 5–6 тисяч осіб, які не розпочали оформлення посвідок на проживання за новими правилами й не склали іспиту з державної мови

У Латвії живе 25 317 громадян Росії з особливим статусом. Перш ніж отримати російський паспорт, вони були латвійськими громадянами або так званими негромадянами.

Наприкінці вересня 2022 року латвійський парламент законодавчо анулював постійні посвідки на проживання для таких людей з 2 вересня 2023 року. Щоб зберегти право жити в Латвії, вони мають оформити дозвіл на проживання за новою процедурою.

Для цього потрібно подати до Управління в справах громадянства та імміграції свідоцтво про знання латиської мови та довести, що щомісячні доходи впродовж останнього року були не нижчими за мінімальну зарплату (620 євро у 2023 році) або що людина отримує латвійську пенсію.

Як повідомляв ІМІ, у квітні 2023 року Управління в справах громадянства та міграції Латвії заявило, що громадяни Росії, які до 1 вересня не розпочнуть процесу складання іспиту з державної мови, мають залишити Латвію до 2 грудня. Це стосується тих громадян РФ, чий постійний дозвіл на проживання після поправок до імміграційного закону перетворився на тимчасовий.

У Латвії депутати урядової фракції Національного об'єднання в сеймі розробили поправки до закону “Про державну мову”, які передбачають заборону на титри російською мовою у фільмах.

У лютому 2023 року Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) тимчасово обмежила доступ до низки пов'язаних з російськими пропагандистськими ЗМІ сайтів (здебільшого під блокування потрапили регіональні дзеркала Sputnik і RT) на території Латвії до зняття санкцій Європейського Союзу.

Liked the article?
Help us be even more cool!