ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Кримський журналіст Семена розповів, що не отримав у Києві житла від держави

06.01.2021, 12:41
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Кримський журналіст і автор Крим.Реалії Микола Семена, який у лютому 2020 виїхав з окупованого півострова, досі не отримав житла, обіцяного державою, повідомляє Радіо Свобода.

"Обіцяного владою, зокрема міністром культури й президентською адміністрацією, постійного житла поки не отримав", – розповів Семена в інтерв'ю Радіо Крим.Реалії.

За його словами, після переїзду до Києва, майже рік тому, йому допомогли з житлом співробітники українського омбудсмена Людмили Денісової.

"Після переїзду з Криму вони на час виділили мені кімнату в гуртожитку, в тому числі щоб до мене могла перебратися дружина. Зараз ми живемо в орендованій квартирі, спочатку допомагала компанія Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода, а тепер я сам за неї плачу", – повідомив Микола Семена.

Справа Миколи Семени

Микола Семена – кримський журналіст, автор Крим.Реалії, заслужений журналіст України. У квітні 2016 року співробітники російської ФСБ провели обшук у його квартирі. Пізніше вони заявили, що стосовно журналіста порушено кримінальну справу через його публікації про громадянську блокаду півострова. Цей матеріал, опублікований на сайті Крим.Реалії в рубриці "Точка зору", російські слідчі розцінили як заклик до порушення територіальної цілісності Росії (публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії (стаття 280.1 КК Росії).

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя засудив Семену до двох із половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки й забороною вести публічну діяльність. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю "Верховний суд Криму" частково пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на "вільне вираження думки".

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили вирок Семені.

Експрезидент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Том Кент назвав необґрунтованими звинувачення проти журналіста Миколи Семени, також зазначивши, що вирок підконтрольного Кремлю суду в Криму, має бути скасований.

Сторона захисту Миколи Семени подала скаргу до Європейського суду з прав людини на рішення російського суду в Сімферополі. Однак ЄСПЛ відмовив у пріоритетному розгляді скарги Миколи Семени.

Liked the article?
Help us be even more cool!