У Криму журналістам можуть відмовити в акредитації за неправдиву інформацію про діяльність "Держради"
Співробітники кримських ЗМІ можуть отримати відмову в акредитації у разі поширення неправдивих відомостей про діяльність "Держради" і її структурних підрозділів. Відповідне положення міститься у "Порядку акредитації журналістів, працівників засобів масової інформації, інформаційних агентств при Державній раді Республіки Крим", проект якого був розглянутий на засіданні комітету "Держради" РК з інформаційної політики, зв'язку і масових комунікацій, повідомляє 15 минут.
За словами глави комітету Сергія Шувайникова, депутат має право спростувати відомості, "які невірно або не зовсім точно поширені про нього"??.
"Якщо ж такі відомості поширюються свідомо, з метою дискредитації, мало того - спрямовані на явну дискредитацію державного органу, тут, звичайно, питання вирішуватиме вже суд", - пояснив він.
У зв'язку з цим, Шувайников порадив співробітникам ЗМІ уважно вивчити російське законодавство, пов'язане з їх професійною діяльністю.
"Просто багато хто не читали законів і починають поверхневі судження, розмови про свободу слова та демократії. Якщо не вмієте читати закони, значить ЗМІ повинно мати грамотного юриста, який буде кваліфіковано пояснювати деякі поняття, матеріали та подачу матеріалів", - сказав депутат.
Він зазначив, що інформацію необхідно "зважити, перш ніж давати". "Це називається не цензура, а внутрішня професійна підготовка", - цитує Шувайнікова "Крим Медіа".
Нагадаємо, в анексованому Криму розроблено проект нового порядку акредитації журналістів для роботи в місцевому «парламенті». Проект документа, зокрема, передбачає, що для отримання акредитації, крім реквізитів редакції, необхідно буде надавати таку інформацію як освіта, спеціальність і стаж роботи журналіста, а також його творчий псевдонім.
Help us be even more cool!